Jesteś tutaj: Start Aktualności Kreatywnej Polski

Raport. Piractwo w Internecie. Straty dla kultury i gospodarki

AUTOR RAPORTU

PARTNER MERYTORYCZNY

 

 

 

RAPORT

Piractwo w Internecie. Straty dla kultury i gospodarki.

Jak skutecznie minimalizować zjawisko piractwa w Internecie? #WspólniePrzeciwPiractwu

Kluczowe wyniki najnowszego raportu Stowarzyszenia Kreatywna Polska i partnera merytorycznego firmy Deloitte „Piractwo w Internecie – straty dla kultury i gospodarki. Analiza wpływu zjawiska piractwa internetowego na gospodarkę Polski na wybranych rynkach kultury”.

Pobierz raport w postaci pliku PDF

Kontakt w sprawie raportu:

Marta Lipecka
Stowarzyszenie Kreatywna Polska
tel. kom. +48 663 770 466
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Stowarzyszenie Kreatywna Polska jednym z sygnatariuszy Obywatelskiego paktu na rzecz mediów publicznych

14 marca 2016 roku przy placu Konstytucji w Warszawie odbyło się publiczne ogłoszenie Obywatelskiego paktu na rzecz mediów publicznych.

Z inicjatywy Obywateli Kultury, Obywateli Nauki i Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, którzy od Kongresu Kultury w 2009 roku domagają się reformy i uspołecznienia mediów publicznych, została powołana koalicja 46 organizacji, ruchów i stowarzyszeń obywatelskich, kulturalnych i społecznych, które podpisały Obywatelski Pakt na rzecz mediów publicznych. Koalicja jest otwarta, deklaracje udziału są zbierane pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

Czytaj dalej

Akcja społeczna: Chrońmy prawa autorskie i wolność słowa

Od maja do września 2015 roku Kreatywna Polska wspierała medialnie europejską akcję społeczną "Chrońmy prawa autorskie i wolność słowa". Serwis Kreatywnapolska.pl promował akcję i pomagał w zbieraniu podpisów pod apelem środowisk kreatywnych.

Czytaj dalej

Zakończyła się akcja zbierania podpisów pod Listem otwartym "Polska książka potrzebuje ratunku"

Od 13 października 2014 r. do 13 lutego 2015 r. Kreatywna Polska uczestniczyła w zbieraniu podpisów pod listem otwartym środowisk literackich i wydawniczych "Polska książka potrzebuje ratunku". Akcja ma na celu doprowadzenie do przyjęcia Ustawy o jednolitej cenie książki. Ustawa ma uregulować rynek wydawniczy i rynek dystrybucji książek w Polsce – jej celem jest wprowadzenie do polskiego porządku prawnego regulacji siostrzanej do funkcjonujących w innych Państwach Europy, a umożliwiających wydawcy i importerowi książek ustalenie, na określony ustawą czas, stałej ceny książek, obowiązującej wszystkich sprzedawców końcowych – księgarzy, księgarnie sieciowe, sklepy wielobranżowe, kioski itp.

Czytaj dalej

Kreatywna Polska na Forum SFP

Podczas Forum Stowarzyszenia Filmowców Polskich odbywającego się na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni działania i plany Stowarzyszenia Kreatywna Polska będzie prezentował Oskar Tułodziecki. Forum SFP zaplanowano 20 września 2014 roku o godz. 12.00 (Sala Lazurowa w Hotelu Gdynia, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia). Zapraszamy.

Interpretacja ogólna Ministerstwa Finansów

Publikujemy interpretację ogólną Ministerstwa Finansów w sprawie możliwości przekazywania praw autorskich w ramach działalności gospodarczej z dn. 22 maja 2014.

Do pobrania: MF - interpretacja 2014

Członkowie wspierający: Zmiany w SAiW Copyright Polska

29 maja 2014 r. w Warszawie odbyło się Zwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Autorów i Wydawców Copyright Polska – dawniej Stowarzyszenia Autorów i Wydawców „Polska Książka”. Przewodniczył Zbigniew Czerwiński, prezes wydawnictwa Świat Książki i dyrektor wydawnictwa Bellona. Wybrano władze Stowarzyszenia na nowa kadencję. Prezesem została ponownie Barbara Jóźwiak, przewodnicząca rady nadzorczej Wydawnictwa Naukowego PWN i wiceprezes PIK. Wiceprezesami wybrano prawnika Piotra Mańkowskiego i ponownie Grzegorza Gaudena, dyrektora Instytutu Książki. Do zarządu weszli także: Maciej Hoffman, dyrektor generalny Izby Wydawców Prasy, Andrzej Nowakowski, prezes wydawnictwa Universitas, oraz fotografik Janusz Kobyliński.

Czytaj dalej

Proces Tarkowski i Ostrowski kontra KIPA i Strzembosz - Oświadczenie w związku z zawarciem ugody

Warszawa, dnia 28 marca 2014 roku

Oświadczenie

My niżej podpisani, oświadczamy, iż wspólnie postanowiliśmy nie kontynuować toczącego się sporu sądowego. Strony wycofały się ze stwierdzeń, które mogłyby być odbierane jako naruszenie godności bądź jako zarzuty naruszania prawa, uzyskiwania osobistych korzyści majątkowych lub korzyści przez uczestników rynku czy też braku integralności zawodowej.

Oświadczamy także, że prowadząc debatę dotyczącą przyszłości Internetu i własności intelektualnej i stojąc częstokroć na zasadniczo odmiennych stanowiskach, nie zarzucamy sobie i nie zarzucaliśmy nawzajem działań, które można by odebrać jako naruszające etykę zawodową i prawo.

Dlatego wspólnie chcemy podkreślić, że będziemy dalszą debatę – która jest potrzebna i istotna społecznie – prowadzić z uwzględnieniem zasad wzajemnego szacunku unikając sformułowań, które wykraczałyby poza merytoryczną dyskusję.

Igor Ostrowski
Maciej Strzembosz
Alek Tarkowski

Stowarzyszenie Kreatywna Polska zostało zarejestrowane

Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego wydał 13 stycznia 2014 roku decyzję o wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego - rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Stowarzyszenia Kreatywna Polska pod numerem KRS: 0000491812. 

Data wpisu do rejestru stowarzyszeń to 14.01.2014 r.

© Kreatywnapolska.pl 2014

Proces Tarkowski i Ostrowski kontra KIPA i Strzembosz

Kreatywna Polska - komunikat prasowy 12.01.2014

8 stycznia 2013 r. odbyła się przed Sądem Okręgowym w Warszawie XXIV Wydział - Cywilny pierwsza rozprawa z powództwa Igora Ostrowskiego i Alka Tarkowskiego przeciwko Maciejowi Strzemboszowi i Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych. Pozew dotyczy ochrony dóbr osobistych, których Maciej Strzembosz i Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych mieli się dopuścić poprzez określanie Aleksandra Tarkowskiego „ideologiem złodziejstwa w sieci”, a Igora Ostrowskiego „lobbystą Google”.

Czytaj dalej

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska

Jesteś tutaj: Start Aktualności Kreatywnej Polski