Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji 9 polskich filmów w programie 15. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity!
materiały prasowe materiały prasowe
data 07 maj 2018 dział Serwis informacji

9 polskich filmów w programie 15. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity! Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Aż 6 z nich będzie mieć polską premierę. Na festiwalu zostaną zaprezentowane m.in. filmy „Książe i Dybuk”, „Call me Tony” i  „Love Express. Zaginięcie Waleriana Borowczyka”. 

15. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w dniach 11-20 maja w Warszawie i Wrocławiu, w Gdyni 16-25 maja w Gdyni, 13–21 maja w Lublinie, a 19–26 maja także w Bydgoszczy.

Na festiwalu zostaną zaprezentowane m.in. filmy „Książe i Dybuk”, „Call me Tony” i  „Love Express. Zaginięcie Waleriana Borowczyka”. 

„Książę i Dybuk” w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego to dokumentalna opowieść o Michale Waszyńskim - tajemniczym filmowcu, ktory był czołowym reżyserem w przedwojennej Polsce i wpływową postacią włoskiego i hollywoodzkiego przemysłu filmowego. Pracował z Orsonem Wellesem, Sophią Loren, Vittorio De Sicą. 

Obraz Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego miał swoją światową premierę na 74. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie zdobył nagrodę Venezia Classici dla najlepszego filmu dokumentalnego o kinie. „Książę i Dybuk” został również wyróżniony dyplomem w konkursie filmów dokumentalnych na zeszłorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Mińsku. Polska premiera odbędzie się w dniu rozpoczęcia festiwalu Millennium Docs Against Gravity, czyli 11 maja.

Zdobywca nagrody dla Najlepszego Filmu w Konkursie Filmów Studenckich na IDFA i wyróżniony na ZagrebDOX „Call me Tony” Klaudiusza Chrostowskiego zostanie po raz pierwszy zaprezentowany w Polsce podczas tegorocznego Millennium Docs Against Gravity. 

Na 15. Festiwalu Filmowym Millennium Docs Against Gravity zostanie pokazany dokument „Love Express. Zaginięcie Waleriana Borowczyka” prezentowany w 2017 roku na MFF Karlowe Wary, swoją polską premierę będzie miał podczas 15. Festiwalu Filmowym Millennium Docs Against Gravity.

Na tegorocznym Festiwalu Filmowym Millennium Docs Against Gravity po raz pierwszy zostanie zaprezentowany polskiej publiczności najnowszy projekt Katarzyny Kozyry „Szukając Jezusa”. 

Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF 

źródło: PISF

 

Czytany 446 razy

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska

Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji 9 polskich filmów w programie 15. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity!