Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji Rozpoczął się nabór do FIPRESCI Warsaw Critics Project
materiały prasowe materiały prasowe
data 25 maj 2018 dział Serwis informacji

Rozpoczął się nabór do FIPRESCI Warsaw Critics Project Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Warszawska Fundacja Filmowa i Międzynarodowe Stowarzyszenie Krytyków Filmowych FIPRESCI czekają na zgłoszenia młodych dziennikarzy filmowych z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, do warsztatów FIPRESCI Warsaw Critics Project.

Trzynasta edycja programu odbędzie się w dniach 12-21 października 2018 roku, w ramach 34. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Wybrani dziennikarze zostaną zaproszeni do udziału w obu wydarzeniach, będą mieli okazję poznać twórców prezentowanych na WFF filmów, zapoznać się z działalnością branży filmowej, a także wziąć udział w obradach jury FIPRESCI. Uczestnicy poprzednich edycji warsztatów współpracują obecnie m.in. z Indie Wire, The Hollywood Reporter, Cineuropa, Dwutygodnikiem czy Filmwebem.

Teksty z poprzednich edycji warsztatów są dostępne na warsztatowym blogu i na stronie partnera wydarzenia, jakim jest  Cineuropa.

Do udziału w FIPRESCI Warsaw Critics Project zaproszeni zostaną dziennikarze, którzy znajdują się na początku swojej drogi zawodowej, ale posiadają już w swoim dorobku publikacje na temat filmu. 

Zakres warsztatów obejmuje przygotowanie, pisanie i redakcję wiadomości, recenzji i wywiadów prasowych oraz przygotowanie i przeprowadzanie wywiadów telewizyjnych. Od uczestników organizatorzy oczekują dobrej znajomości języka angielskiego w mowie i na piśmie.

Zainteresowani proszeni są o przesłanie do poniedziałku 20 sierpnia 2018 roku swoich aplikacji, zawierających: życiorys, list motywacyjny oraz kopie trzech własnych publikacji w języku angielskim.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

 

Czytany 464 razy

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska

Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji Rozpoczął się nabór do FIPRESCI Warsaw Critics Project