Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji Kultura zmienia świat na lepsze. Konkurs filmowy
materiały prasowe materiały prasowe
data 30 lipiec 2018 dział Serwis informacji

Kultura zmienia świat na lepsze. Konkurs filmowy Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Fundacja Legalna Kultura i Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni ogłaszają konkurs filmowy, który promuje uczciwe korzystanie z kultury jako jeden z fundamentów funkcjonowania w cyfrowym świecie. Na autorów najciekawszych minutowych filmów czekają nagrody finansowe oraz możliwość zdobycia nowych doświadczeń na profesjonalnym planie filmowym

Kultura zmienia świat i ludzi na lepsze. Jednak dziś sama potrzebuje wsparcia, zwłaszcza w rzeczywistości opanowanej przez technologie cyfrowe. Korzystają z nich nie tylko uczciwi ludzie, ale także ci, którzy zarabiają na twórczości innych w nieuczciwy sposób.

Celem konkursu jest wskazywanie właściwych postaw uczestnictwa w kulturze i promocja czerpania z niej wyłącznie z legalnych źródeł – dla dobra twórców, ale też słuchaczy, czytelników i widzów.

By wziąć udział w konkursie, nie trzeba być profesjonalnym twórcą. Spot można zrealizować przy użyciu kamery, telefonu komórkowego lub przygotować animację. Liczą się kreatywność oraz umiejętność dotarcia z przekazem do odbiorcy i skłonienia go do refleksji. Jedynym ograniczeniem jest czas: spot może trwać maksymalnie minutę. Wbrew pozorom to bardzo dużo. Tyle trwał film braci Lumière „Wyjście robotników z fabryki”, którego premierę w 1895 roku uważa się za początek historii kina.

 

Spoty, mające charakter dzieła autorskiego, mogą zgłaszać osoby fizyczne lub prawne, a także zespoły twórców. Wszystkie materiały wykorzystane w spocie – muzyka, filmy, zdjęcia, książki, ilustracje, gry i inne – muszą pochodzić z legalnych źródeł i nie mogą naruszać praw autorskich i dóbr osobistych osób trzecich. Nadesłane prace oceni jury podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, które przyzna następujące nagrody:

 

I nagroda: 5000 zł,

II nagroda: 2500zł,

III nagroda: 1500 zł.

Ponadto laureaci będą mogli spróbować swoich sił na planie filmowym polskiej produkcji fabularnej. Nagrodzone filmy będą także prezentowane jako oficjalne spoty Legalnej Kultury w ramach programów edukacyjnych, podczas festiwali filmowych i innych wydarzeń kulturalnych, na stronach internetowych i w serwisach społecznościowych Legalnej Kultury oraz w mediach.

 

Termin zgłaszania filmów upływa 13 września 2018 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Młodej Gali Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 21 września 2018 roku.

 

Regulamin konkursu i dokumenty zgłoszeniowe dostępne są na stronie Legalnej Kultury: www.legalnakultura.pl.

 

Informacja prasowa

 

Czytany 388 razy

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska

Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji Kultura zmienia świat na lepsze. Konkurs filmowy