Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji Zaproszenie na konferencję "Ochrona kultury polskiej w kontekście Dyrektywy w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym”
mat. SKP mat. SKP
data 31 sierpień 2018 dział Serwis informacji

Zaproszenie na konferencję "Ochrona kultury polskiej w kontekście Dyrektywy w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym” Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W imieniu Izby Wydawców Prasy oraz Stowarzyszenia Kreatywna Polska i organizacji wspierających, mamy przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w konferencji na temat ochrony kultury polskiej w kontekście projektu dyrektywy w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym. Przedstawimy też apel polskich twórców o poparcie dla prac nad tą dyrektywą. Wydarzenie odbędzie się 3 września 2018 roku (poniedziałek) w godz. 12.00 – 14.00, w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie przy ul. Brackiej 6/8

 

 

ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ

"Ochrona kultury polskiej w kontekście Dyrektywy w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym”

#internetfairplay

3 września 2018 r., godz. 12:00-14:00

Centrum Prasowe Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie ul. Bracka 6/8

ORGANIZATOR WYDARZENIA:

Izba Wydawców Prasy oraz Stowarzyszenie Kreatywna Polska

 

Szanowni Państwo,

w imieniu Izby Wydawców Prasy oraz Stowarzyszenia Kreatywna Polska i organizacji wspierających, mamy przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w konferencji na temat ochrony kultury polskiej w kontekście projektu dyrektywy w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym. Przedstawimy też apel polskich twórców o poparcie dla prac nad tą dyrektywą.

Kluczowym elementem wydarzenia będzie dyskusja, w której eksperci spróbują zdefiniować najistotniejsze problemy związane z ochroną oraz statusem społeczno-ekonomicznym twórców oraz funkcjonowaniem przemysłów kreatywnych wobec braku niezbędnych uregulowań prawnych oraz będą dyskutować jakie podjąć działania we współpracy z szerokim gronem interesariuszy, w celu wspólnego, skutecznego przekazu na temat istoty roli twórców i środowisk kreatywnych wobec treści zapisów dyrektywy w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym. Mamy nadzieję, że wnioski z debaty staną się kluczowym elementem do wsparcia prac nad projektem dyrektywy, a wymiana doświadczeń w tak zróżnicowanym gronie, pozwoli na wypracowanie jak najlepszego przekazu wspierającego twórców, zmierzającego do umocnienia pozycji kultury w polskiej rzeczywistości.

Na konferencję zaproszeni zostali przedstawiciele administracji publicznej, przemysłów kreatywnych reprezentujących m.in. wydawców prasy, nadawców, dystrybutorów, producentów, twórców oraz organizacje pozarządowe i branżowe, a także media.

Wydarzenie odbędzie się 3 września 2018 roku (poniedziałek) w godz. 12.00 – 14.00, w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie przy ul. Brackiej 6/8.

Prosimy o przesyłanie potwierdzenia udziału w konferencji do 2 września 2018 roku na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  

Mamy nadzieję, że przyjmą Państwo zaproszenie i zaszczycą nas swoją obecnością.

 

Z wyrazami szacunku,

Bogusław Chrabota, Prezes Izby Wydawców Prasy

Jerzy Kornowicz, Prezes Stowarzyszenia Kreatywna Polska

Czytany 403 razy

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska

Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji Zaproszenie na konferencję "Ochrona kultury polskiej w kontekście Dyrektywy w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym”