Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji 18. Festiwal Filmu Polskiego na Litwie
materiały prasowe materiały prasowe
data 26 wrzesień 2018 dział Serwis informacji

18. Festiwal Filmu Polskiego na Litwie Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Motywem przewodnim tegorocznego Festiwalu Filmu Polskiego na Litwie odbywającego się od 2 do 14 października w pięciu litewskich miastach – Wilnie, Kownie, Możejkach, Solecznikach i Wiłkomierzu jest hasło „100% kina – 100% wolności”, nawiązujące do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

Uroczyste otwarcie 18. Festiwal Filmu Polskiego odbędzie się 2 października 2018 roku o godz. 18.30 w kinie Multikino w Wilnie.

Wśród tytułów, które zostaną pokazane na Litwie, znalazły się m.in. filmy: „Najlepszy” Łukasza Palkowskiego, „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” Denisa Delicia, „Photon” Normana Leto, „Tarapaty” Marty Karwowskiej. W program specjalnym pokazane zostaną „Kanał”, Człowiek z marmuru” Andrzeja Wajdy, „Rejs” Marka Piwowskiego, „Ucieczka z kina Wolność” Wojciecha Marczewskiego i „Solidarność wg kobiet” Mart Dzido i Piotra Śliwowskiego.

18. Festiwal Filmu Polskiego na Litwie patronatem honorowym objął Polski Instytut Sztuki Filmowej. Sponsorami wydarzenia są Orlen Lietuva, Stop Cafe oraz Polskie Linie Lotnicze LOT.

Festiwal odbywa się w ramach programu obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Dokładny program 18. Festiwalu Filmu Polskiego jest dostępny na: www.lenkukinas.lt. 

Źródło: PISF

 

Czytany 221 razy

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska

Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji 18. Festiwal Filmu Polskiego na Litwie