Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji Pierwsza edycja PL Music Video Awards
materiały prasowe materiały prasowe
data 10 październik 2018 dział Serwis informacji

Pierwsza edycja PL Music Video Awards Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 16 i 17 listopada odbędzie się w Łodzi pierwsza edycja festiwalu poświęconego wyłącznie wideoklipom - dwudniowa impreza, której celem jest promowanie sztuki wideoklipu. W jej ramach odbywać się będą pokazy teledysków, spotkania, debaty. Kulminacją festiwalu będzie gala wręczenia nagród dla najlepszych polskich twórców wideoklipów, która odbędzie się w klubie Format na terenie Fabryki Sztuki w Łodzi

Twórcy mogą zgłaszać swoje prace w siedmiu kategoriach: Pop, Rock i ostre brzmienie, Hip-hop, Alternatywa, Folk, Muzyka Elektroniczna oraz Inne – jeśli twórca uzna, że jego praca nie mieści się w żadnej z powyższych kategorii.

Dodatkowo przyznane zostaną nagrody w kategorii Debiut oraz Ważny Przekaz – dla teledysku wyrażającego i promującego istotne idee społeczne.     

Spośród zgłoszonych poprzez formularz na stronie www.plmva.pl prac, profesjonalne jury wybierze teledyski, które zostaną nominowane. W każdej z kategorii nominowanych będzie od trzech do sześciu prac. 

Termin zgłoszeń upływa 21 października.

PL Music Video Awards powstało po to, aby połączyć siły, poznać się, stworzyć miejsce do spotkania i rozmowy o polskim wideoklipie. Organizatorzy liczą na szeroki odzew twórców filmowych, artystów, zespołów, producentów, wytwórni muzycznych.

W jury znajdą się twórcy filmowi, dziennikarze, artyści. Jego pełen skład zostanie ujawniony 15 października, a szczegółowy program wydarzenia zostanie ogłoszony pod koniec października.

Terminy:

•15 października ogłoszenie składu jury

•21 października – zakończenie przyjmowania zgłoszeń teledysków do konkursu

•31 października – ogłoszenie pełnego programu festiwalu

•5 listopada – ogłoszenie nominowanych teledysków w konkursie

•16-17 listopada – Festiwal PL Music Video Awards (ŁÓDŹ)

 

W Warszawie od 2008 roku Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster organizuje unikatowy projekt edukacji filmowej o nazwie – Szkoła Teledysków. W jego ramach młodzi twórcy filmowi mogą stworzyć wideoklipy dla najbardziej znanych polskich artystów. 

źródło: PISF

Czytany 241 razy

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska

Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji Pierwsza edycja PL Music Video Awards