Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji Zdobywczyni nagrody Emmy za casting do „House of Cards” w Warszawie!
data 30 listopad 2018 dział Serwis informacji

Zdobywczyni nagrody Emmy za casting do „House of Cards” w Warszawie! Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 27, 28 i 29 listopada 2018 roku w Warszawie w Centrum Kreatywności odbyły się warsztaty dla aktorów „On Camera Casting & Coaching”, które prowadziła jedna z najbardziej uznanych reżyserek obsad w Stanach Zjednoczonych, zdobywczyni nagrody Emmy za casting do serialu „House of Cards” Julie A. Schubert. Towarzyszył jej Mariusz Bargielski właściciel jednej z najbardziej uznanych agencji artystycznych w Nowym Jorku

Spotkanie z Julie A. Schubert to niecodzienna okazja dla polskich aktorek i aktorów, do zapoznania się z realiami funkcjonowania amerykańskiego rynku filmowego, zdobycia umiejętności przygotowania castingów na odległość i możliwość osobistego spotkania z reżyserem obsad prowadzącym castingi do najważniejszych amerykańskich produkcji filmowych ostatnich lat, takich jak: „House of Cards”, „Nowe oblicze Greya”, „Ciemniejsza strona Greya”, „Wyznania zakupoholiczki”, Marvel „The Defenders” i „Daredevil”, „Luke Cage” i wielu innych.

Wyjątkowość warsztatów polegała także  na tym, że były one symulacją castingu, w trakcie którego uczestnicy pracowali na przygotowanych wcześniej przez reżyserkę indywidualnie dobranych dla każdego uczestnika scenach.

Odbiorcy wydarzenia mieli też okazję wysłuchać wykładu Mariusza Bargielskiego (w języku angielskim), o tym jak przygotować się do pracy w filmie w Stanach Zjednoczonych. 

Julie Anna Schubert jest reżyserem obsad z  Nowego Jorku. Od wielu lat współpracuje z najważniejszymi producentami filmowymi w Stanach Zjednoczonych. Jako reżyser obsady pracowała między innym przy projektach takich jak: „House of Cards” (za co otrzymała nagrodę Emmy „Za najlepszy casting”); Marvel „The Defenders oraz „Daredevil”, a także przy nagrodzonym, niezależnym filmie fabularnym „Night goes on”. Pracowała także przy projektach: „Zbaw nas ode złego” czy „Wyznania zakupoholiczki”. Julie rozpoczynała swoją karierę, asystując przy castingach realizowanych przez takie autorytety jak Juliet Taylor (m.in. Woody Allen „Vicky Cristina Barcelona” ) i Ellen Lewis (filmy Martina Scorsese). Obecnie pracuje nad trzema serialami i filmem fabularnym.

 

Na podstawie Informacji prasowej 

 

Czytany 293 razy

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska

Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji Zdobywczyni nagrody Emmy za casting do „House of Cards” w Warszawie!