Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji Kolejny indyjski film akcji kręcony w Polsce!
materiały prasowe materiały prasowe
data 19 lipiec 2017 dział Serwis informacji

Kolejny indyjski film akcji kręcony w Polsce! Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Polska udająca Paryż, największe gwiazdy południowoindyjskiego kina, widowiskowe sceny kaskaderskie, ponad 3000 statystów – tak wyglądała realizacja zdjęć w naszym kraju do indyjskiego thrillera o roboczym tytule „Vijay 61”. Autorem zdjęć i zarazem reżyserem jest bardzo popularny w południowych Indiach reżyser młodego pokolenia Arun Kumar, autor wielokrotnie nagradzanego filmu „Raja Rani”. Muzykę skomponował Allah Rakha Rahman, który w 2009 roku zdobył dwa Oscary za swoją pracę przy filmie „Slumdog. Milioner z ulicy”.To największy, jak do tej pory, pod względem budżetu i wielkości  ekipy film indyjski produkowany w Polsce.

 

Realizacją zajął się dom produkcyjny Muchas Gracias. Zdjęcia trwały 18 dni i odbywały się w czterech miastach – w Gdańsku, Sopocie, Poznaniu i Rzeszowie. W Gdańsku na potrzeby filmu wyłączono z ruchu część lotniska. Na Arenie G2A w Rzeszowie zaaranżowano i sfilmowano konferencję, w której wzięło udział około 700 statystów z różnych grup etnicznych. W filmie pojawią się również sopockie ulice, Rynek Starego Miasta i Centrum Kultury Zamek w Poznaniu czy też gdański Długi Targ. W Polsce nakręcone zostały rozbudowane układy choreograficzne, do których zaangażowano 40 tancerzy, a także sceny akcji z udziałem bułgarskich kaskaderów znanych m.in. z takich filmów jak „Mission Impossible”, „Gra o tron”, „World War Z”, „Niezniszczalni” czy „Troja”. Po polskiej stronie za organizację liczącego kilkanaście samochodów konwoju oraz koordynację scen z wykorzystaniem pasażerskiego odrzutowca odpowiadała firma Head 2 Head znana z pracy na planie m.in. takich tytułów jak „Bogowie”, „Hardkor Disko” czy też nominowane do Oskara „11 minut”.

W naszym kraju coraz częściej kręci się zagraniczne filmy. Polskie ekipy mają doświadczenie w produkcjach zagranicznych, mówią dobrze po angielsku i bardzo sprawnie pracują, a uzyskanie pozwoleń na zdjęcia w trudno dostępnych lokacjach jest łatwiejsze niż w innych krajach. 

„Vijay 61” będzie dystrybuowany m.in. w Indiach, Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych. Premiera zaplanowana jest na październik 2017 roku.

 

Źródło: http://www.kipa.pl/index.php/aktualnosci

Czytany 618 razy

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska

Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji Kolejny indyjski film akcji kręcony w Polsce!