Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji Ostatni weekend festiwalu Otwarta Ząbkowska
materiały prasowe materiały prasowe
data 28 sierpień 2017 dział Serwis informacji

Ostatni weekend festiwalu Otwarta Ząbkowska Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Po raz ostatni w tym roku w weekend 2 i 3 września odbędą się wydarzenia w ramach festiwalu Otwarta Ząbkowska, który jest jednym z najważniejszych wydarzeń artystycznych mijającego lata dziejących się w miejskiej przestrzeni.

W sobotę będzie można posłuchać między innymi Elektro Jazzu w wykonaniu Kiniora & Makaruka. Zespół grał na najbardziej niesamowitych scenach: od miasteczka studenckiego w Pekinie, poprzez plażę w Szwecji, po undergroundową scenę w Chamonix-Mont-Blanc.

W niedzielę będzie można się spotkać z działającą na warszawskiej Pradze od wielu lat artystką – Zofią Kubicką, która opowie o swojej twórczości, o tym, czy Praga jest naprawdę artystyczna, a także poczyta fragmenty swoich dzienników.

Również w niedzielę wyjątkowy koncertu dla dzieci i dorosłych. Budyń Julka Tuwima to muzyczna opowieść o dzieciństwie ulubionego poety dzieci. Teksty piosenek – współczesne interpretacje wierszy Tuwima, napisali znakomici dziecięcy poeci. Autorem muzyki jest Jacek „Budyń” Szymkiewicz, gitarzysta i wokalista znany przede wszystkim z zespołów Pogodno oraz Babu Król. Gościnnie wystąpią m.in. Czesław Mozil oraz Joanna Ewa Zawłocka.

Otwarta Ząbkowska to nowa formuła działań artystycznych, która wyniknęła z potrzeby zamanifestowania przez praskie środowiska twórcze swojej obecności, przypomnienia, że rewitalizacja Pragi zaczęła się od ich pojawienia się na Pradze blisko dwadzieścia lat temu. Zamknięta dla ruchu samochodów ulica Ząbkowska stanie się deptakiem i sceną, a sąsiadujące z nią podwórka, placyki i zaułki - kinem, teatrem, pracownią, klubem poetyckim, miejscem zabawy, ale przede wszystkim spotkania.

źródło: http://otwartazabkowska.pl/

 

Czytany 534 razy

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska

Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji Ostatni weekend festiwalu Otwarta Ząbkowska