Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji #KochamPolskieKino: ruszyła akcja Kobiet Filmu
mat.prasowe mat.prasowe
data 27 listopad 2017 dział Serwis informacji

#KochamPolskieKino: ruszyła akcja Kobiet Filmu Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Organizacja skupiająca kobiety pracujące w polskim przemyśle filmowym przygotowała kampanię #kochampolskiekino. W sieci ukazały się spoty z udziałem wybitnych twórców, którzy opowiadają, za co kochają polskie kino.

Kobiety Filmu piszą: „Czy widzisz, że następuje upolitycznianie instytucji kultury w Polsce? Wydaje ci się, że to cię nie dotyczy? Zastanów się, na co pójdziesz za rok do kina? Czy będziesz miał możliwość wyboru? Polskie kino to nasze dziedzictwo, nasza kultura i duma. To platforma dialogu. Nie możemy dopuścić, aby z polskim kinem stało się to, co z mediami publicznymi. Kino musi być wolne od polityki. Kochamy polskie kino, bo jest nasze! Wszystkich Polaków! Nie pozwólmy go zniszczyć! Jeśli ci na nim zależy, udostępnij naszą kampanię #kochampolskiekino. A ty za co kochasz polskie kino?”.

Spoty można zobaczyć tutaj: 

https://www.youtube.com/watch?v=KCGlh_FfKXo

Anna Maliszewska, Agnieszka Smoczyńska i Edyta Wróblewska wyreżyserowały kilka filmików o tytułach: "Nasz głos”, „Nasza duma”, „Nasza miłość”, „Nasza wolność”, „Nasza historia, nasi bohaterowie”.

 

źródło: FB

Czytany 523 razy

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska

Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji #KochamPolskieKino: ruszyła akcja Kobiet Filmu