Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji Polski kompozytor Łukasz Targosz z szansą na Oscara!
mat.prasowe mat.prasowe
data 20 grudzień 2017 dział Serwis informacji

Polski kompozytor Łukasz Targosz z szansą na Oscara! Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Polski kompozytor muzyki filmowej, Łukasz Targosz jest wśród kompozytorów, którzy mają szansę na Oscara  w kategorii najlepsza oryginalna muzyka filmowa.

Łukasz Targosz jest autorem muzyki do filmu animowanego „Magiczna Zima Muminków” w reżyserii Iry Carpelan i Jakuba Wrońskiego. Polscy widzowie będą mogli go zobaczyć w kinach już 22 grudnia. 

Łukasz Targosz jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Swoją karierę rozpoczął jako gitarzysta studyjny. Po dziesięciu latach pracy na scenie i w studiu, rozpoczął współpracę z jedną z największych stacji telewizyjnych w Polsce – TVN, gdzie zadebiutował jako kompozytor. Jest autorem muzyki do ponad 40 projektów filmowych (m.in.: „Listy do M.”, „Planeta Singli”, „Kamienie na szaniec”, „Pitbull. Nowe porządki”). Muzykę  do filmu „Magiczna zima Muminków” skomponowaną przez Łukasza Targosza wykonała City of Prague  Philharmonic Orchestra. „Magiczna Zima Muminków” jest pierwszym pełnometrażowym filmem animowanym na koncie kompozytora.

„Magiczna zima Muminków” to koprodukcja fińsko-polska. Za produkcję ze strony polskiej odpowiada warszawskie studio Animoon. Autorami scenariusza, opartego na książkach Tove Jansson, są Małgorzata Więckowicz-Żyła, Piotr Szczepanowicz i Ira Carpelan. Film opiera się na wykorzystaniu materiałów z serii oraz filmów lalkowych wyprodukowanych przez Film Polski oraz Jupiter Film w latach 80.

„Magiczna zima Muminków” ma szanse na aż trzy nominacje oscarowe – w kategoriach najlepszy film animowany, muzyka oryginalna oraz najlepsza piosenka dla Andrei Eklund za piosenkę „Tęsknota za latem”.

 

źródło: PiSF

Czytany 452 razy

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska

Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji Polski kompozytor Łukasz Targosz z szansą na Oscara!