Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji Amerykańska wytwórnia z Hollywood nakręci film na podstawie polskiej gry wideo!
materiały prasowe materiały prasowe
data 21 grudzień 2017 dział Serwis informacji

Amerykańska wytwórnia z Hollywood nakręci film na podstawie polskiej gry wideo! Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Święta tuż, tuż, ale żeby nie było tak słodko, mamy świetną wiadomość dla fanów horrorów. Polski producent gier Bloober Team podpisał w Hollywood umowę na film w oparciu o grę „Observer”. 

Fani mrocznych horrorów w klimatach cyberpunku powinni być usatysfakcjonowani, bo film porównywany jest do kultowego „Blade Runnera”. 

Za film oparty o "Observer" odpowiedzialne jest hollywoodzkie studio Zero Gravity. Na tym etapie obie firmy nie podają żadnych dalszych szczegółów. Zero Gravity ma na koncie ponad 20 filmów (m.in. nominowany do Złotego Globu „Beast of No Nation” i nominowany do Oscara „The Cooler”). 

Produkcja „Observer” Bloober Team jest utrzymana w klimacie horroru w cyberpunkowym uniwersum. Gracze wcielają się w członka specjalnej jednostki policji, który potrafi hakować ludzkie umysły. Akcja rozgrywa się w Krakowie w 2084 roku. 

Tytułowy Observer to Daniel Lazarski – członek korporacyjnej policji, która sprawuje rządy w VRP. Mężczyzna dostał tajemnicze wezwanie od syna, który zaginął wiele lat temu. Trop prowadzi do upadłej krakowskiej kamienicy, w której nic nie jest takie, jak pozornie się wydaje. Mieszkańcy kategorii C mają swoje małe sekreciki, a budynek skrywa przerażające tajemnice, czekające aż odkryje je gracz. Część z nich okazała się zadziwiająco makabryczna.

 

Źródło: InnPoland

 

Czytany 474 razy

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska

Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji Amerykańska wytwórnia z Hollywood nakręci film na podstawie polskiej gry wideo!