Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji Legalna Kultura: zdjęcia w prezentacjach - jak z nich korzystać, by nie łamać prawa?
materiały prasowe materiały prasowe
data 05 styczeń 2018 dział Serwis informacji

Legalna Kultura: zdjęcia w prezentacjach - jak z nich korzystać, by nie łamać prawa? Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Strona Legalnej Kultury zawiera treści informujące o tym, w jaki sposób korzystać ze źródeł kultury, aby nie łamać prawa. Udostępniamy niezbędnik jak wykorzystywać fotografie, które bywają istotną częścią prezentacji wykorzystywanych w szkole, na uczelni, spotkaniu biznesowym czy szkoleniu firmowym, tak, aby korzystanie z nich było legalne. 

Zdjęcia, które cechują się twórczym i indywidualnym charakterem podlegają takiej samej ochronie, jak inne utwory chronione przez prawo autorskie. Jeśli ich wykorzystanie przekracza zakres dozwolonego użytku prywatnego (czyli możliwości skorzystania z nich w kręgu rodziny i znajomych), powinniśmy mieć zgodę autora fotografii albo podmiotu uprawnionego do rozporządzania majątkowymi prawami autorskimi.

Całość artykułu znajduje się tutaj: 

http://www.legalnakultura.pl/pl/prawo-w-kulturze/prawo-w-praktyce/news/2848,zdjecia-w-prezentacjach-jak-z-nich-korzystac-by-nie-lamac-prawa

Źródło: Legalna Kultura

 

Czytany 552 razy

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska

Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji Legalna Kultura: zdjęcia w prezentacjach - jak z nich korzystać, by nie łamać prawa?