Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Konkursy Scope100: zdecyduj, jaki film trafi do kin w całej Polsce
materiały prasowe materiały prasowe
data 27 styczeń 2018 dział Konkursy

Scope100: zdecyduj, jaki film trafi do kin w całej Polsce Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do 31 stycznia trwa nabór do czwartej edycji Scope100, projektu zainicjowanego w 2014 roku, w którym widzowie decydują, jaki film trafi do kin w całej Polsce. Partnerem przedsięwzięcia jest Legalna Kultura.

Scope100 to projekt online stworzony przez Gutek Film dla ludzi z całej Polski, w różnym wieku, z różnym wykształceniem, dla których kino jest życiową pasją. 

Na podstawie nadesłanych zgłoszeń wybranych zostaje stu widzów, którzy uzyskają darmowy dostęp poprzez internetową platformę VOD do 5 nowych europejskich filmów, pokazanych w ostatnim roku na światowych festiwalach filmowych. Będą to produkcje, które nie trafiły jeszcze ani do kin, ani nie zostały zakupione przez polskich dystrybutorów. Zazwyczaj to dystrybutorzy decydują o tym, które tytuły trafiają na ekrany kin. W projekcie Scope100 decyzja o tym, który film może zainteresować najszerszą widownię w Polsce, będzie należała do samych widzów.

Zobacz zwiastun projektu: 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=_bM6-tqSW44

W drugiej części projektu Scope100 – po wybraniu przez widzów zwycięskiego filmu – uczestnicy zostają zaproszeni do współpracy przy jego promocji. Będą współdecydowali o polskim tytule, plakacie, zwiastunie oraz hasłach reklamowych. Najbardziej aktywni spośród z nich, którzy włączą się w lokalną promocję zwycięskiego filmu, zostaną wyróżnieni filmowymi nagrodami m. in. akredytacjami na festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty.

Jedynymi wymogami, by wziąć udział w naborze, są znajomość języka angielskiego, pozwalająca na oglądanie filmów w oryginalnej wersji z angielskimi napisami, a także posiadanie szybkiego łącza internetowego, umożliwiającego streaming filmu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 stycznia 2018 roku.

Szczegóły projektu i formularz zgłoszeniowy: www.gutekfilm.pl/scope100

źródło: Legalna Kultura

Czytany 763 razy

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska

Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Konkursy Scope100: zdecyduj, jaki film trafi do kin w całej Polsce