Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji Spada popularność torrentów, rośnie liczba osób korzystających z serwisów streamingowych!
materiały prasowe materiały prasowe
data 30 styczeń 2018 dział Serwis informacji

Spada popularność torrentów, rośnie liczba osób korzystających z serwisów streamingowych! Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

94 proc. polskich internautów ogląda w sieci długie formaty wideo, 60 procent deklaruje oglądanie filmów i seriali kilka razy w tygodniu, a 24 procent, codziennie -  pokazuje VideoTrack III, badanie Wavemaker zrealizowane  pod koniec 2017 roku na grupie 2 tys. internautów.

Trzecia edycja VideoTrack potwierdza spadającą popularność torrentów w Polsce. Jeszcze w 2015 roku 27 proc. polskich internautów długie treści wideo pozyskiwało z nielegalnych źródeł, w 2016 roku było to 24 proc., a w 2017 roku - 21 proc. Ustabilizował się za to odsetek osób korzystających z serwisów streamingowych - w 2016 i 2017 roku wyniósł on 77 proc., a w 2015 roku było to 73 proc. Badanie Wavemaker dowodzi, że torrenty są stosunkowo najpopularniejsze wśród 25-34 latków (24 proc.), a więc w tej grupie, która rozpoczęła aktywnie korzystanie z wideo w sieci w czasie, gdy oferta serwisów streamingowych nie była jeszcze tak bogata. Na obraz rynku wideo w ostatnich dwóch latach w dużym stopniu wpłynęły serwisy subskrypcyjne (SVOD), wśród nich - Netflix, Showmax czy Amazon Prime Video. Markę Netflix kojarzy w Polsce 63 proc. internautów (więcej niż HBO GO - 60 proc.), a intensywnie reklamowany Showmax - 56 proc.  Już ponad 20 proc. internautów zdarzyło się też korzystać z serwisów subskrypcyjnych.

49 proc. klientów SVOD samodzielnie co miesiąc opłaca abonament za dostęp do serwisów subskrypcyjnych. Okazjonalnie (w wybranych miesiącach) robi to 40 proc. badanych, a 12 proc. zrzuca się ze znajomymi na dostęp do subskrybowanego serwisu.

Więcej można przeczytać tutaj:  http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/w-2017-roku-21-proc-polskich-internautow-sciagalo-filmy-i-seriale-z-torrentow-netflix-bardziej-rozpoznawalny-niz-hbo-go-czy-showmax

 

Źródło: wirtualnemedia.pl, Wavemaker, VideoTrack

 

Czytany 770 razy

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska

Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji Spada popularność torrentów, rośnie liczba osób korzystających z serwisów streamingowych!