Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji Festiwal Teatroteka 2018
materiały prasowe materiały prasowe
data 06 luty 2018 dział Serwis informacji

Festiwal Teatroteka 2018 Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Druga edycja festiwalu TEATROTEKA FEST rozpocznie się w piątek 9 lutego i potrwa trzy dni. Pokazy 10 premierowych ekranizacji teatralnych odbędą się w dwóch miejscach: w warszawskim Teatrze Collegium Nobilium i w Kinie Kultura. Na wszystkie projekcje oraz wydarzenia towarzyszące wstęp wolny. 

Najważniejsze na festiwalu będą wyprodukowane przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych ekranizacje spektakli. Ich bohaterowie, to, między innymi, kibice piłki nożnej, rodzice starający się o adopcję, nieszczęśliwie zakochani nieudacznicy i rodziny zasiadające do wigilijnego stołu. Teatrotekowe opowieści są przewrotne, groteskowe, czasami przerysowane, ale zawsze wyraziste, ciekawe i aktualne w kontekście poruszanych problemów.

W dniu otwarcia TEATROTEKI FEST (9 lutego o 20:30) dla widzów festiwalu zagra ubiegłoroczny juror festiwalu, Włodek Pawlik. Festiwal będzie także okazją do spotkań z twórcami prezentowanych spektakli i rozmów. Po każdym pokazie w Teatrze Collegium Nobilium przewidziane są dyskusje z artystami, które prowadzić będą studenci Akademii Teatralnej i dziennikarze. Wezmą w nich udział m.in. Elżbieta Chowaniec, autorka „Gardenii”, Barbara Białowąs, reżyserka „Dziecka”, Sławomira Łozińska i Zygmunt Malanowicz – aktorzy grający w „Cichej nocy”, kompozytor muzyki do tego spektaklu Tomasz Opałka czy reżyser „Dzielnych chłopców” Szymon Waćkowski. W festiwalowej kawiarni na gości TEATROTEKI FEST czekać będą wzmacniające zestawy złożone z kawy i ciasta.

Zwiastun festiwalu: 

https://vimeo.com/251470416

Jury festiwalu to: Danuta Stenka, Roman Gutek, Michał Walkiewicz, Kalina Zalewska, Małgorzata Semil, Małgorzata Sikorska-Miszczuk, Wawrzyniec Kostrzewski, 

Najlepszy spektakl wskażą także dziennikarze i festiwalowa publiczność.

Organizatorami festiwalu TEATROTEKA FEST są: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Współorganizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Festiwal współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji i program projekcji na stronie: www.teatroteka.com.

Spektakle z poprzedniej edycji festiwalu są dostępne w legalnych źródłach: vod.pl/oteatr-teatroteka.

 

źródło: www.teatroteka.com, Legalna Kultura

 

Czytany 704 razy

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska

Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji Festiwal Teatroteka 2018