Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji Muzeum Sztuki Nowoczesnej wreszcie z pozwoleniem na budowę!
materiały prasowe materiały prasowe
data 23 luty 2018 dział Serwis informacji

Muzeum Sztuki Nowoczesnej wreszcie z pozwoleniem na budowę! Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Muzeum Sztuki Nowoczesnej - jedna z najważniejszych dla kultury inwestycji w stolicy, uzyskało prawomocną zgodę na budowę. Drugi z budynków, TR Warszawa wciąż czeka na wyjaśnienie kwestii spornej działki. Gmach muzeum powinien być gotowy do 2021 roku.

Budowa potrwa 36 miesięcy. Jeśli w tym roku uda się wybrać wykonawcę, to w 2021 roku spotkamy się w muzeum - powiedziała na konferencji prasowej Hanna Gronkiewicz Waltz

Zgodnie z planami, na Placu Defilad mają stanąć dwa budynki ułozone w kształt litery L. Muzem Sztuki Nowoczesnej to prosta, jasna bryła posadowiona bliżej ulicy Marszałkowskiej. Projekt zakłada, że przez szklaną elewację będzie można zajrzeć do wnętrza budynku. Parter budynku ma być ogólnodostępny, a klatka schodowa w jego centralnym punkcie będzie miejscem spotkań.  Znajdzie się też mała galeria z często zmieniającymi się wystawami - wizytówka muzeum - oraz księgarnia. Poziomy +1 i +2 to przestrzenie wystawowe i sale warsztatowe. 

Budynek TR ma stanąć bliżej Pałacu Kultury. Będzie mniejszy, ciemniejszy o nieco bardziej zróżnicowanej bryle. 

Muzeum Sztuki Nowoczesnej zostało powołane w 2005 roku i jest państwową instytucją kultury, współprowadzoną przez resort kultury oraz miasto Warszawa.

W 2013 r. rozpoczęła się trzecia próba wyboru architekta, autora nowego projektu wspólnej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej i teatru TR Warszawa. W lipcu 2014 r. ogłoszono, że będzie to nowojorska pracownia Thomas Phifer and Partners. Budowa gmachu powinna zakończyć się do 2021 roku.

 

źródło: https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,msn-pierwsze-pozwolenie-brna-budowe-na-placu-defilad,253297.html#!prettyPhoto

 

Czytany 591 razy

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska

Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji Muzeum Sztuki Nowoczesnej wreszcie z pozwoleniem na budowę!