Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji Program warsztatowy Kino Dzieci.Pro
materiały prasowe materiały prasowe
data 02 marzec 2018 dział Serwis informacji

Program warsztatowy Kino Dzieci.Pro Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 marca w Szkole Filmowej w Łodzi odbyła się konferencja na temat realizacji filmów dla młodego widza. Konferencja była współorganizowana przez program warsztatów scenariuszowych Kino Dzieci.Pro oraz Szkołę Filmową w Łodzi.

Warsztaty skierowane były do studentów Szkoły Filmowej w Łodzi zainteresowanych tworzeniem filmów dla młodego widza, w szczególności studentów reżyserii, scenariopisarstwa, produkcji i animacji.

Celem programu warsztatowego Kino Dzieci.Pro  jest wspieranie produkcji filmowej dla młodego widza. Wzorcem są kraje skandynawskie, Holandia i Niemcy, gdzie rocznie powstaje kilka lub nawet kilkanaście wysokiej jakości filmów dla dzieci. Do programu Kino Dzieci.Pro aplikować mogą zespoły składające się ze scenarzysty i producenta wraz ze wstępnym pomysłem na film, który rozwijają na warsztatach, poczynając od prostego synopsisu, poprzez pierwszą aż do drugiej wersji scenariusza. Równolegle do pracy nad scenariuszem, producenci opracowują strategię finansowania, promocji  i dystrybucji filmu. 

Projekty rozwijane podczas minionych dwóch edycji programu wielokrotnie otrzymywały już dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Pierwszy projekt rozwijany na warsztatach – „Tarapaty” w reżyserii Marty Karwowskiej, produkcja Koi Studio, trafił do kin 15 września 2017 roku i okazał się frekwencyjnym sukcesem. Kolejne scenariusze rozwijane są na trwającej, trzeciej edycji programu.

Gośćmi konferencji byli: tutor warsztatów scenariuszowych Philip LaZebnik, reżyserka i scenarzystka Wojciech Stuchlik oraz Maciej Jakubczyk, dyrektor Działu Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

źródło: http://kinodzieci.pl/konferencja-kino-dzieci-pro-w-lodzi/

Czytany 519 razy

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska

Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji Program warsztatowy Kino Dzieci.Pro