Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji Polacy nagrodzeni Cartoon Movie Tributes
materiały prasowe materiały prasowe
data 09 marzec 2018 dział Serwis informacji

Polacy nagrodzeni Cartoon Movie Tributes Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Cartoon Movie Tributes to nagrody przyznawane twórcom i firmom ze świata animacji. Dorota Kobiela i Hugh Welchman zostali uznani za Reżyserów Roku za pracę nad filmem „Twój Vincent”. Z kolei polskie studio Platige Image wspólnie z hiszpańskimi, belgijskimi, niemieckimi i węgierskimi partnerami zostało uznane za Producenta Roku za film „Jeszcze dzień życia” w reżyserii Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente.

Celem Cartoon Movie Tributes jest nagradzanie wybitnych osiągnięć, firm oraz twórców, którzy mieli w ostatnim czasie pozytywny wpływ na przemysł filmowy w dziedzinie animacji.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 9 marca podczas forum Cartoon Movie. Zwycięzcy otrzymali statuetkę Cartoon Movie Tributes, symbol uznania przez profesjonalistów z branży.

„Twój Vincent” w 65 tysiącach namalowanych ręcznie klatkach opowiada historię życia i śmierci jednego z najwybitniejszych malarzy - Vincenta van Gogha. Fabuła filmu poprowadzona została na wzór śledztwa w sprawie śmierci artysty. W filmie ożywionych zostało ponad 100 obrazów Vincenta van Gogha.

źródło: PISF

Czytany 558 razy

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska

Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji Polacy nagrodzeni Cartoon Movie Tributes