Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji 58 Krakowski Festiwal Filmowy – widzowie współtworzą oprawę graficzną!
materiały prasowe materiały prasowe
data 04 kwiecień 2018 dział Serwis informacji

58 Krakowski Festiwal Filmowy – widzowie współtworzą oprawę graficzną! Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W tym roku to właśnie widzowie 58 Krakowskiego Festiwalu Filmowego zadecydują o tym, jak będą wyglądały festiwalowe plakaty, okładki programów, czy reklamowe banery. Oprawa graficzna Krakowskiego Festiwalu Filmowego będzie dziełem zbiorowym, w którym każdy będzie miał możliwość wyrażenia siebie w przestrzeni publicznej. Akcja współtworzenia oprawy graficznej festiwalu jest dostępna na specjalnej stronie internetowej do 23 kwietnia.

Przesłane przez festiwalową publiczność zdjęcia, obrazy i teksty trafią na festiwalowe plakaty, a niektóre z nich znajdą się na okładkach programów, drukach w wysokonakładowej prasie, trafią do mediów społecznościowych i na kinowe ekrany.

Na specjalnie zaprojektowanej stronie internetowej, widzowie będą mogli zakupić festiwalowy karnet lub bilety na filmowe seanse, otrzymując w zamian fragmenty powierzchni plakatów tegorocznej edycji, które w prosty i intuicyjny sposób będą mogli wypełnić rysunkami, zdjęciami lub krótkimi tekstami. Jak twierdzi współautor koncepcji, projektant, Jakub de Barbaro “jest to gest odzyskania przestrzeni publicznej. Twórcami treści w tej przestrzeni, tym samym, przestają być wyłącznie firmy i korporacje, a zostają zwykli ludzie”. 

Adres strony akcji: https://identyfikacja.krakowfilmfestival.pl/

W ubiegłym roku, oprawę graficzną Festiwalu stanowiły amatorskie portretów ludzi świata kina, stworzone przez przyjaciół Krakowskiej Fundacji Filmowej. Poszczególne elementy identyfikacji tworzyły zawsze niezwykle spójną całość z miejscem ich ekspozycji i generowały nowy samodzielny, niekiedy zabawny, a niekiedy kontrowersyjny kontekst.

58. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach od 27 maja do 3 czerwca 2018 roku.

Warto dodać, że oprawa graficzna 57. edycji Krakowskiego Festiwalu, stworzona przez Kubę Sowińskiego i Jakuba de Barbaro, otrzymała nominację do prestiżowej nagrody European Design Awards w kategorii Druki Identyfikacji Wizualnej. Rozdanie nagród odbędzie się w czerwcu

źródło: SFP

 

Czytany 573 razy

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska

Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji 58 Krakowski Festiwal Filmowy – widzowie współtworzą oprawę graficzną!