Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
materiały prasowe materiały prasowe
data 19 kwiecień 2018 dział Serwis informacji

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

23 kwietnia przypada największe święto czytelników obchodzone na całym świecie – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji organizowane są liczne wydarzenia literackie, kiermasze książek i spotkania autorskie. 

Największe święto czytelników obchodzone jest na całym świecie od 23 lat. Z tej okazji organizowane są liczne wydarzenia literackie, kiermasze książek i spotkania autorskie, które mają na celu zachęcić do częstszego czytania książek. 

Również w polskich szkołach poniedziałek będzie dniem wyjątkowym. Uczniowie dzięki dodatkowym lekcjom będą dowiadywać się, jak powstają książki, jaką drogę przebywają i czemu ich czytanie jest takie ważne. 

Ustanowiona przez UNESCO data 23 kwietnia nie jest przypadkowa – to rocznica urodzin lub śmierci takich pisarzy jak: Miguel de Cervantes, William Szekspir czy Władimir Nabokow. 

Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii, gdzie 23 kwietnia jest hucznie obchodzonym świętem narodowym, jako dzień jej patrona – Świętego Jerzego. Zgodnie z długą tradycją obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew pokonanego przez św. Jerzego smoka. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek

źródło: PAP

Czytany 475 razy

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska

Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich