Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji Przedszkole Filmowe w Szkole Wajdy
materiały prasowe materiały prasowe
data 24 kwiecień 2018 dział Serwis informacji

Przedszkole Filmowe w Szkole Wajdy Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do 15 maja w Szkole Wajdy trwa nabór do programu Przedszkole Filmowe 2018 przeznaczonego dla młodych ludzi, którzy pasjonują się kinem i chcą zrealizować swój pierwszy film dokumentalny pod okiem profesjonalistów. Udział w tegorocznej edycji jest bezpłatny

Przedszkole Filmowe to kurs skierowany do uczniów szkół średnich i studentów pierwszych lat studiów, którzy interesują się filmem. Celem programu jest nauczenie młodych ludzi praktycznych umiejętności związanych z tworzeniem filmów. Tryb kursu to weekendowe spotkania raz w miesiącu lub raz na dwa miesiące. 

Oprócz znakomitych wykładowców, na zajęcia zapraszani są mistrzowie filmu polskiego, w tym m.in.: Wojciech Marczewski, Marcel Łoziński, Jacek Bławut oraz inni profesjonaliści z branży filmowej: operatorzy, dźwiękowcy i montażyści.

Na podstawie kwestionariusza oraz rozmów kwalifikacyjnych do udziału w programie zakwalifikuje się 15 uczestników. Kurs realizowany jest przez cały rok, od czerwca 2018 r. do maja 2019 r.

Dzięki wsparciu programu „Działaj Lokalnie”, będącego przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, udział w tegorocznej edycji Przedszkola Filmowego jest bezpłatny.

Więcej informacji o rekrutacji i formularz zgłoszeniowy: www.wajdaschool.pl/przedszkole-filmowe-w-szkole-wajdy/.

źródło: Informacja prasowa

 

Czytany 496 razy

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska

Jesteś tutaj: Start Dla ciekawych Serwis informacji Serwis informacji Przedszkole Filmowe w Szkole Wajdy