Jesteś tutaj: Start Dla dociekliwych Serwis opinii Prasa
data 03 sierpień 2016 dział Prasa

Na swoim pierwszym posiedzeniu Rada Mediów Narodowych odwołała z funkcji prezesa TVP Jacka Kurskiego, który na tym stanowisku zasiadał od stycznia 2016 r. Był mianowany na podstawie tzw. małej nowelizacji ustawy medialnej.

data 03 sierpień 2016 dział Prasa

W serwisie ZASP (Związku Artystów Scen Polskich) ukazał się wywiad z Olgierdem Łukaszewiczem na temat zaplanowanych w dniach 27-28 sierpnia 2016 r. we Wrocławiu Europejskiego Forum ZASP. Rozmówca opowiada m.in. o przyświecającej mu idei. "Trzeba przywrócić możliwość podpisywania układów zbiorowych, które obowiązywałyby w teatrach całej Polski" - wyjaśnia.

data 25 lipiec 2016 dział Prasa

Walka z piractwem trwa. Na terenie Polski zatrzymano Artema Waulina, obywatela Ukrainy, który jest twórcą i właścicielem popularnego pirackiego serwisu internetowego KickassTorrents. Działalność serwisu, z tytułu łamania praw autorskich udostępnianych w nim filmów, seriali, gier wideo czy wideoklipów mogła narazić właścicieli praw z USA na straty rzędu 1 mld dolarów. 

data 25 lipiec 2016 dział Prasa

Press Club Polska proponuje zmiany w prawie prasowym w celu wzmocnienia ochrony prawnej dziennikarzy i pracowników mediów. Apel, który ma być złożony do prezydenta Andrzeja Dudy jest reakcją na ostatnie pobicia dziennikarzy w trakcie pełnienia przez nich obowiązków służbowych.

data 24 lipiec 2016 dział Prasa

Sejm i Senat wybrał nowy skład Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Pozostałych dwóch członków KRRiT wskaże prezydent. Kadencja obecnej KRRiTV zakończy się 3 sierpnia 2016 r.

data 17 czerwiec 2016 dział Prasa

Magdalena Lemańska opisuje w "Rzeczpospolitej" tendencje dotyczące czytelnictwa gazet w wersji papierowej analizując coroczny raport Stowarzyszenia Wydawców Gazet i Producentów Treści WAN-IFRA. Stowarzyszenie szacuje, że podawane przez media treści online czyta już ok. 40 procent internautów.

data 16 czerwiec 2016 dział Prasa

Dyrektor TVP Kultura przedstawił plany uruchomienia w Telewizji Polskiej programu Narodowe Zasoby Kultury, w ramach którego mają być digitalizowanie, odnawianie i opisywanie materiałów dostępnych w TVP.

data 14 czerwiec 2016 dział Prasa

Miesięcznik "Press" opisuje przypadek kolejnego pirackiego serwisu nielegalnie emitującego program 99 kanałów telewizyjnych na żywo.

data 11 czerwiec 2016 dział Prasa

Bogusław Chrabota, Marek Sowa, Jacek Karnowski, Jacek Żakowski i Michał Broniatowski oceniają w portalu Wirtualne Media brak wprowadzenia opłaty audiowizualnej, w związku z oświadczeniem wiceministra kultury Krzysztofa Czabańskiego. Koordynator reformy mediów publicznych przyznał, że nie ma szans, by z początkiem wakacji zaczęły obowiązywać projekty ustaw składających się na tzw. dużą ustawę medialną.

data 10 luty 2015 dział Prasa

„Nie tylko nie ma opracowanego schematu finansowania, który by doprowadził do jakiegoś zakładanego efektu końcowego, ale nadal działania zespołu opierają się na cząstkowych aplikacjach o granty na realizację kolejnych prac”. O kłopotach polskiego zespołu pracującego przy projekcie obserwatorium Cherenkov Telescope Array (CTA) mówią prof. dr hab. Michał Ostrowski z Obserwatorium Astronomicznego UJ oraz dr hab. Jacek Niemiec z Instytutu Fizyki Jądrowej PAN.

Strona 1 z 5

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska