Jesteś tutaj: Start Dla wszystkich Serwis społeczności Facebook Rekord frekwencyjny 11. edycji Festiwalu "Dwa Brzegi"
Wysłane przez dział Facebook data 07 sierpień 2017
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
materiały organizatora materiały organizatora

11. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" trwajacego od 29 lipca do 6 sierpnia pobiła rekord frekwencyjny - na festiwalu pojawiło się ponad 45 tysięcy odwiedzających. Nagrodę główną otrzymał film „Maudie”. 

Zwycięski film Aisling Walsh to romans z Ethanem Hawke’m i Sally Hawkins w rolach głównych. Pierwowzorem głównej postaci była Maud Lewis malarka, jedną z najważniejszych kanadyjskich artystek ludowych.  „Ostatni w Aleppo” (miejsce drugie) to wstrząsający dokument o wojnie w Syrii Firasa Fayyada, syryjskiego reżysera, scenarzysty i montażysty. Na trzecim miejscu znalazł się obraz „Póki jest jasno" będący przejmującą kroniką umierania bohatera, który mimo postępującej choroby korzysta maksymalnie z życia. 

W Plebiscycie Publiczności zwycięzcą okazał się film „Maudie”. Na drugim miejscu znalazł się obraz „Ostatni w Aleppo”, a na trzecim film „Póki jest jasno” z wynikiem 4,61.

Podczas gali zamknięcia widzowie poznali wyniki Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych. Jury w składzie: Maciej Dejczer, Marcin Koszałka i Anna Zamecka ogłosiło wyniki Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych. Pierwsza nagroda to film „NDR” w reżyserii Grzegorza Dębowskiego, druga trafiła do Paula Ploberga za film „Piwo i Calippo”, a trzecia trafiła do Balbiny Bruszewskiej za film „Czarnoksiężnik z krainy U.S.”. Reżyserka odebrała także nagrodę specjalną She’s Mercedes.

źródło: http://www.dwabrzegi.pl

 

Czytany 1832 razy
SKP

Konto administracji witryny

Więcej w tej kategorii: « Kreatywna Polska

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska

Jesteś tutaj: Start Dla wszystkich Serwis społeczności Facebook Rekord frekwencyjny 11. edycji Festiwalu "Dwa Brzegi"