Jesteś tutaj: Start Źródła kultury on-line film TVP VOD

TVP VOD

Serwis TVP VOD (Wideo na żądanie) obejmuje najważniejsze audycje telewizji publicznej oraz filmy, dokumenty, seriale, programy publicystyczne i programy archiwalne. Telewizja Polska umieszcza w sieci także swoje programy informacyjne: Teleexpress, Wiadomości, Panorama, które można obejrzeć niezależnie od ich emisji. W bibliotece filmów fabularnych znajdują się nie tylko te koprodukowane przez Telewizję Polską (np. „Życie jako śmiertelna choroba przenoszona droga płciową”, „Duże zwierzę”, „Boisko bezdomnych”) ale także zagraniczne pozycje, a wśród nich uznane pozycje kina europejskiego (np. „Lucia i seks”, „Kocham Cię od tak dawna”, „Pozwól mi wejść”, „Mężczyzna idealny”).

Programy informacyjne uzupełnia bogate archiwum różnych dyskusji, prowadzonych przez publicystów obejmujących szerokie spektrum poglądów, od Tomasza Lisa po Jana Pospieszalskiego (m.in. odcinki „Celownika”, „Magazynu Ekspresu Reporterów”, „Wściekłe gary”, „Boso przez świat” i „Tomasz Lis na żywo”). Duży nacisk w serwisie położono na produkcje dokumentalne (w ofercie są np. „Pociąg do Bolywood”, „Królik po berlińsku”, „Przerwany lot”), ich wybór ułatwia wyszukiwarka materiałów VOD.

(...) Biblioteka TVP VOD w Internecie udostępniana jest przede wszystkim w systemie abonamentowym, widz wnosi więc opłatę za konkretny pakiet i otrzymuje np. na miesiąc dostęp do wszystkich materiałów udostępnionych w wybranym zbiorze (np. do seriali TVP).

Filmy chronione są systemem DRM, a odtwarzane bez możliwości pobrania na dysk (opcję tę zlikwidowano w 2010 roku). Aby płynnie odtwarzać płatne materiały wideo zalecane jest łącze o szybkości co najmniej 2 Mb/s. Uwaga, ze względów technicznych oglądanie wideo z vod.tvp.pl na komputerach firmy Apple nie jest możliwe. Płatności dokonywać można przelewem, kartą lub przez SMS.

Strona: www.vod.tvp.pl

Źródło: Audiowizualni.pl, 2012
Przedruk za zgodą: Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych
Redakcja tekstu i skróty: Kreatywnapolska.pl

Czytany 1268 razy
Więcej w tej kategorii: « HBO On Demand TVN Player »

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska