Jesteś tutaj: Start Źródła kultury on-line film TVN Player

TVN Player

TVN Player jest platformą Wideo na żądanie (VOD), dzięki której użytkownicy mają dostęp do biblioteki seriali, show i programów emitowanych na głównej antenie stacji TVN oraz w kanałach tematycznych. Serwis daje możliwość przedpremierowego oglądania wybranych produkcji antenowych. Pełne odcinki programów i seriali można znaleźć również na stronach internetowych z domeną tvn.pl, na przykład prostowserce.tvn.pl czy topmodel.tvn.pl.

Usługa jest również dostępna na smartfony i tablety (android), iPhone'y (iOs), dla użytkowników telewizji n oraz w systemie connected TV (na telewizorach Samsung Smart TV seria D). Usługa ma być też udostępniona na telewizorach Samsung Smart TV seria C, Samsung BADA, iPady (iOs), connected TV (Panasonic, Sharp, LG, Philips) oraz na konsole PS3 i x-box. Szczegóły na stronie: http://tvnplayer.pl/aplikacje/

W ofercie TVN Player znajdują się przede wszystkim seriale ("Przepis na życie", "Na Wspólnej", "W-11 Wydział Śledczy", "Kasia i Tomek", "Hela w opałach" itp.), filmy animowane dla dzieci ("Casper", "Królik Bugs", "Bajki Dickensa"), programy telewizyjne (np. "Pogromczyni długów", "Tori i Dean", "Operacja tuning", "Kropka nad i", "Fakty") ale także filmy dokumentalne i fabularne (np. "Kochaj i tańcz", "Beats of Freedom - Zew wolności", "Zdrada Churchilla", "Tylko mnie kochaj", "Genrał. Zamach na Gibraltarze") - ta oferta jest jednak mocno ograniczona.

Serwis VOD TVN Player pozwala na oglądanie filmów w technologii smooth streaming automatycznie dopasowującej jakość transmisji obrazu wideo do jakości łącza i komputera odbiorcy końcowego (czyli w zależności od warunków sieciowych pomiędzy serwerem, a klientem usługi).

Aby wypożyczyć film w tym serwisie użytkownicy muszą mieć IP komputera rozpoznawalne jako polskie, a więc w praktyce oznacza to, że korzystanie z serwisu musi się odbywać na tereni naszego kraju. Filmy można odtwarzać na komputerach zaopatrzonych w system Windows XP, Vista, Windows 7 oraz Mac OS 10.X oraz przy wykorzystaniu przeglądarek internetowych Internet Explorer 7.0 lub wyższej, Mozilla Firefox 3.0 lub wyższej, Apple Safari 4.0. lub wyższej oraz Google Chrome.

Produkcje z biblioteki TVN Player zabezpieczane są systemem DRM (Digital Rights Management). Dostęp do wszystkich materiałów zgromadzonych w serwisie jest bezpłatny i nie wymaga logowania.

Strona: www.tvnplayer.pl

Źródło: Audiowizualni.pl, 2012
Przedruk za zgodą: Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych

Czytany 1480 razy
Więcej w tej kategorii: « TVP VOD Strefa VOD »

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska