Jesteś tutaj: Start Źródła kultury on-line film Orange VOD

Orange VOD

Orange VOD – biblioteka serwisu Wideo na żądanie operatora telefonii komórkowej Orange w 2012 roku obejmowała ponad 1000 tytułów filmów i programów telewizyjnych. Filmy pełnometrażowe zgromadzone w grupach tematycznych, m.in. Dramat kostiumowy, Kino polskie, Kino familijne, Dramat, Fantastyka, Kino wojenne czy Gwiazda tygodnia VOD. Specjalna oferta skierowana jest do fanów sportu – portal oferuje dział Sportowe hity filmowe. W swojej ofercie Orange ma także usługę TV na żądanie (Telewizja Tu i Tam), dzięki której klient może oglądać wybrane programy bezpłatnie oglądać do 7 dni wstecz.

W serwisie Orange VOD wypożyczony cyfrowo film może być odtwarzany tylko na komputerze na którym przeprowadzono proces zakupu. W komputerze należy mieć zainstalowany plugin Microsoft Silverlight i być zarejestrowanym użytkownikiem. Przepustowość łącza powinna mieć co najmniej 1024 kb/s. Serwis jest obsługiwany przez przeglądarki internetowe Microsoft Internet Explorer 7.0, Mozilla FireFox 3.X, Apple Safari 5.X, Google Chrome 1.X lub ich nowsze wersji. Dodatkowo komputery powinny mieć włączoną opcję obsługę plików Cookiem, obsługę Java Script, powinny mieć aktualne oprogramowanie lub plugin Adobe Flash Player minimum 10.1 lub nowszej wersji.

Materiały serwisu VOD oraz Telewizji Tu i Tam mogą być oglądane na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym: Android (wersja minimum 2.2) konieczne jest pobranie bezpłatnej aplikacji na tablety i smartphony z Google Play; iOS konieczne jest pobranie bezpłatnej aplikacji na tablety i smartphony z Apple Store; Symbian konieczne jest pobranie bezpłatnej aplikacji z Ovi Store lub z portalu mobilnego tuitam.orange.pl. Transmisja sygnału stacji telewizyjnych dla systemu Symbian dostępna również na portalu mobilnym tuitam.orange.pl

Opłaty za VOD dokonuje się ze środków pieniężnych zgromadzonych na koncie użytkownika. Konto można doładować na trzy sposoby: wybierając odpowiednią opcję pilotem na ekranie telewizora (kwota doładowania doliczana jest do faktury), dzwoniąc pod numer telefonu 703 900 100 i kupując kartę-zdrapkę w salonie Orange i dzwoniąc pod numer 800 100 103, gdzie podaje się kod aktywacyjny umieszczony na karcie-zdrapce.

Strona TV na żądanie: www.orange.pl/telewizja-tu-i-tam-telewizja-i-seriale.phtml
Strona Orange VOD: www.orange.pl/telewizja-tu-i-tam/film 

Źródło: Audiowizualni.pl, 2012
Przedruk za zgodą: Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych

Czytany 1501 razy
Więcej w tej kategorii: « Strefa VOD VOD Onet »

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska