Jesteś tutaj: Start Źródła kultury on-line film VOD Onet

VOD Onet

VOD Onet to internetowy serwis wideo na żądanie, związany z Grupą Onet.pl, uruchomiony w połowie lutego 2010 roku. W ofercie są przede wszystkim udostępniane polskie i zagraniczne seriale (np. „Klan”, „Ja to mam szczęście”, „Na językach”, „Kobra. Oddział specjalny”), programy rozrywkowe (np. „Tylko tu)”, programy telewizyjne (np. „Tomasz Lis na żywo”, „Sprawa dla reportera”), teledyski, filmy dokumentalne (w 2012 r. – ponad 250 pozycji), bajki oraz pełnometrażowe filmy fabularne. Początkowo Grupa Onet.pl S.A. współpracowała przy serwisie z TVN, po wygaśnięciu licencji obie firmy prowadzą samodzielne platformy. 

VOD Onet używa technologii internetowej Microsoft Silverlight umożliwiającej wyświetlanie treści multimedialnych za pomocą przeglądarki. Podobnie jak w technologii Flash, w Silverlight można przechwytywać zachowania myszy i klawiatury, wyświetlać pliki graficzne, obsługiwać dźwięki oraz wyświetlać standardowe pliki wideo i pliki w wysokiej rozdzielczości (jakość HD). Pliki Onet VOD zabezpieczane są DRM (Digital Rights Management).

Serwis udostępnia materiały darmowe i płatne. Aby korzystać z materiałów płatnych nie trzeba się rejestrować, przy czym użytkownik niezalogowany do serwisu musi liczyć się z tym, iż w przypadku płatnego dostępu (płatność SMS), jego dostęp kończyć się będzie w momencie zamknięcia przeglądarki internetowej lub wyłączenia systemu operacyjnego na komputerze, zawieszenia się przeglądarki internetowej lub systemu operacyjnego czy utraty połączenia komputera z Internetem.

VOD Onet działa na komputerach z systemem operacyjnym MS Windows XP, Vista, Windows 7 oraz Mac OS 10.X. Serwis jest dostępny przez przeglądarki internetowe Internet Explorer w wersji 7.0 lub wyższą, Mozilla Firefox w wersji 3.0 lub wyższą oraz Apple Safari w wersji 4.0 lub wyższą. Aby oglądać filmy w Onet VOD należy zainstalować pluginy MS Silverlighti Adobe Flash Player.

Strona: www.vod.pl

Źródło: Audiowizualni.pl, 2012
Przedruk za zgodą: Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych

Czytany 1568 razy
Więcej w tej kategorii: « Orange VOD NINATEKA »

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska