Jesteś tutaj: Start Źródła kultury on-line film Multimedia VOD

Multimedia VOD

Multimedia VOD to platforma związana z operatorem kablowym Multimedia Polska. Firma, jako pierwszy operator kablowy w Polsce, w 2007 roku wprowadziła do swojej oferty usługę VOD (Wideo na żądanie), a w styczniu 2010 roku – pierwszy na polskim rynku interaktywny kanał telewizyjny aMazing. W marcu 2011 roku uruchomiono serwis internetowy z wideo na żądanie (VOD) i kanałami telewizyjnymi (mmTV.pl). W bibliotece Multimedia VOD znajdują się m.in. filmy w technologii 3D (m.in. „Sanktuarium 3D”, „Latająca maszyna” czy „Klub Winx – magiczna podróż”. W 2012 roku oferta wszystkich filmów obejmowała ok. 1000 pozycji. Filmy zostały pogrupowane w działy tematyczne, m.in. Polskie kino poleca, Premiery, Komedie romantyczne, Dramaty, HD, Top 10, Romans, Przygoda i akcja, itp.

Zarówno w VOD jak i w telewizji on-line transmisja obrazu odbywa się w technologii smooth streaming, czyli w jakości dostosowującej się do przepustowości łącza internetowego.

Większość oferty z bazy VOD jest płatna, po wypożyczeniu filmy można oglądać przez 48 godzin. Płatności przyjmowane są za pomocą przelewu internetowego lub SMS-em. Ponadto abonenci Multimedia Polska mogą wybrać opcję doliczenia ceny filmu do rachunku za telewizję kablową i zapłacić za wypożyczone na mmTV.pl filmy razem z abonamentem telewizyjnym za dany miesiąc.

aMazing TV – własny kanał Multimedia Polska – to pierwszy w pełni interaktywny kanał telewizyjny. W powstałym w 2010 roku projekcie dzięki komunikacji zwrotnej widz może brać udział w konkursach, oceniać programy, mieć wpływ na treść programu i decydować, co chce w danej chwili oglądać – wszystko za pomocą pilota. Kanał zintegrowany jest z ofertą VOD – tu można go oglądać bezpłatnie.

Wymagania techniczne, jakie stawia przed użytkownikami Multimedia VOD to łącze internetowe o szybkości transmisji nie mniejszej niż 512 kb/s, procesor o szybkości taktowania min. 1,6GHz, pamięć RAM minimum 512MB. System operacyjny i przeglądarka internetowa, w wersji co najmniej: Windows XP SP3, Windows Vista lub Windows 7,Mac OS X 10.4.11 oraz Internet Explorer 7.0 (32-bit), Mozilla Firefox 3.0, Chrome 4.0, Mozilla Firefox 3.0, Safari 3.0. Należy mieć włączoną obsługę Java Script, zainstalowany plugin Microsoft Silverlight 4.0 oraz włączoną obsługę plików cookies.

Multimedia Polska posiada własną ogólnopolską sieć szkieletową z ponad 100 punktami styku z sieciami innych operatorów m.in. TP i operatorami komórkowymi.

Strona: www.multimedia.pl/vod

Źródło: Audiowizualni.pl, 2012
Przedruk za zgodą: Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych

Czytany 1430 razy
Więcej w tej kategorii: « NINATEKA Kinoplex »

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska

Jesteś tutaj: Start Źródła kultury on-line film Multimedia VOD