Jesteś tutaj: Start Źródła kultury on-line film Ipla

Ipla

Serwis VOD Ipla oferuje filmy fabularne, seriale, programy rozrywkowe i informacyjne, koncerty a także transmisje on-line ze znanych wydarzeń sportowych. Ma także ofertę kanałów linearnych, które pozwalają oglądać formaty w tym samym czasie, w którym emitowane są w tradycyjnej telewizji. W bibliotece serwisu są programy znane z kilkunastu stacji telewizyjnych: Polsat, TVP1, TVP2, TV4, TV Puls, Polsat News, TV Biznes, Superstacja, Polsat Cafe, Cartoon Network, MTV, Polsat Play, Comedy Central, Nickelodeon, RebelTV, Polsat Sport, Polsat Sport Extra. Partnerami Ipla są EMI, Cartoon Network, 4funTV czy WeddingTV.

W katalogu seriali zawarto m.in. odcinki „Świata według Kiepskich”, „Samego życia”, „Pierwszej miłości”, „Fali zbrodni” czy „Ekipy”. Gros seriali to te emitowane na antenie telewizji z grupy Polsat (np. „Hotel52” i „Szpilki na Giewoncie”), z którym VOD Ipla jest powiązana. Dodatkowo w bibliotece znajdują się telewizyjne programy rozrywkowe, jak „Światowe Rekordy Guinessa”, „Moment prawdy”, „Jazda figurowa” czy „Jak oni śpiewają”. W katalogu filmów fabularnych jest ponad 1000 tytułów podzielonych na gatunki.

Ale Ipla to nie tylko sieciowa wypożyczalnia wideo na żądanie lecz również internetowa telewizja. Firma posiada własną redakcję internetową tworzącą własne treści wideo niedostępne w stacjach telewizyjnych czy w serwisach internetowych. Ipla umożliwia korzystanie z transmisji on-line z rozgrywek sportowych, w tym Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Europejskiej UEFA, Plus Ligi i Plus Ligi Kobiet, zawodów w piłce ręcznej i wielu innych. Natomiast dla amatorów telewizyjnego show-biznesu przygotowuje wideo czaty z celebrytami.

Ipla przygotowana do odbioru na komputerach opartych na systemie operacyjnym Windows umożliwia oglądanie materiałów na żywo i VOD w czterech jakościach obrazu (ECO - 256 Kbps, STD - 512 Kbps oraz dostępnych dla użytkowników Konta VIP jakości EXTRA – 1Mbps oraz HD - 2 Mbps). Dla użytkowników systemów operacyjnych Mac OS i Linux została specjalnie stworzona aplikacja Ipla lite (obraz w dwóch jakościach, ECO - 256 Kbps - jakość internetowa, STD - 512 Kbps - jakość telewizyjna).

Aplikacje Ipla są dostępne w telewizorach z dostępem do Internetu Panasonic Viera wyposażone w platformę VIERA Cast, Samsung, Sony z opcją BRAVIA Internet Video i w odtwarzaczach Sony Blu-ray Disc, LG Smart TV, Philips z funkcją NetTV, u operatorów sieci kablowych (V kablowa TOYA, Nokia, Polsat Cyfrowy) oraz konsol (PlayStation 3). Jeśli chodzi o aplikacje przygotowane na urządzenia mobilne (Connected devices) z Ipla mogą korzystać posiadacze urządzeń z systemem operacyjnym Android, iOS oraz Symbian. Serwis przystosowano do smartfonów (iPhone, Android, Symbian, Windows Phone), urządzeń multimedialnych (iPod Touch) i tabletów (iPad, Samsung Galaxy Tab),

Transmisja obrazu jest strumieniowa (streaming), wideo pokazywane jest w formacie H.264. Aby wypożyczyć film wymagane jest pobranie aplikacji Ipla. Opłaty za materiały audiowizualne można uregulować kartą, przelewem lub przez SMS.

Dostęp do dużej części materiałów wideo zamieszczonych w aplikacji Ipla i na stronie VOD jest darmowy. Bezpłatna oferta obejmuje m.in. seriale, sport (poza transmisjami na żywo), muzykę i rozrywkę. Materiały płatne są zakodowane w technologii DRM, dodatkowo nie można ich oglądać w tym samym czasie na więcej niż jednym urządzeniu. Minimalne wymagania techniczne do odtwarzania wideo na stronie Ipla to łącze internetowe o przepustowości 512 kb/s i zainstalowany dodatek Microsoft Silverlight.

Strona: www.ipla.tv

Źródło: Audiowizualni.pl, 2012
Przedruk za zgodą: Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych

Czytany 1505 razy
Więcej w tej kategorii: « Iplex Adapter »

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska