FORUM Polska Agencja Fotografów

„Kiedy w 1994 roku zakładaliśmy agencję nie wynaleziono jeszcze lustrzanek cyfrowych, nie było w Polsce telefonów komórkowych, Internet raczkował, a standardowy komputer miał 16MB RAM. Folie ze slajdami sprzedawcy dostarczali na biurka w redakcjach” - tak o początkach jednej z najstarszych polskich agencji fotograficznych piszą jej twórcy. FORUM dziś to ponad 13 milionów zdjęć pozyskiwanych od 450 fotografów z Polski i 60 partnerów zagranicznych.

Podstawowa oferta – codziennie aktualizowana – prezentowana jest w czterech działach: wydarzenia, showbiznes, reportaż oraz historia. Na szczególną uwagę zasługuje ostatnia sekcja. Znaleźć w niej można kolekcje zdjęć archiwalnych, dotyczących m.in. uprowadzenia i śmierci ks. Jerzego Popiełuszki czy upadku muru berlińskiego, a także unikatowe reprodukcje dokumentów i fotografii związanych z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Do agencji można się zwrócić o zaproponowanie zdjęć na interesujący nas temat, lub samodzielnie przeglądać ofertę, korzystając z wyszukiwarki. Zasady nabywania praw do publikacji wybranych pozycji z zasobów wyjaśnione są klarownie i przystępnie.

Strona: www.forum.com.pl

© JAWI, Kreatywnapolska.pl, 2013

Czytany 1508 razy

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska

Jesteś tutaj: Start Źródła kultury on-line fotografia FORUM Polska Agencja Fotografów