Jesteś tutaj: Start Źródła kultury on-line gry

Polska odsłona amerykańskiego serwisu. Dominują tu gry akcji. Zarejestrowany użytkownik lubiący opowieści o kosmosie może spędzić czas przy Darkorbit lub Battlestar Galactica. Miłośnik alternatywnej historii życia na Ziemi, na której koegzystują udzie i dinozaury – zmagać się w Dino Storm. A wątpiący w możliwości narodowej reprezentacji piłki nożnej – stworzyć i prowadzić własną drużynę w Power Soccer.

Serwis należący do Gruner + Jahr Polska, sygnowany tytułem miesięcznika Focus. Standardowy sposób konstrukcji serwisu kryje pewne niespodzianki. Mamy tu zatem typowy zestaw rozrywek zgrupowanych w kategoriach „przygodowe”, „zręcznościowe”, „edukacyjne” czy „strzeleckie”. Ale również „ekonomiczne” czy „medyczne”.

Serwis będący własnością portalu Wp.pl. Wejście tutaj to możliwość spotkania i rywalizacji z innymi graczami online. Podczas pierwszej wizyty należy się zarejestrować. Po podjęciu decyzji, w którą grę chcemy zagrać, pojawia się okno przeprowadzające przez proces instalacji. Niestety często okazuje się, że nie jest to zabawa dla posiadaczy komputerów Mac.

Serwis gier online i do pobrania dla całej rodziny – jak zapewniają twórcy – uzupełniany o nowości każdego dnia. Bogate menu – tekstowe i obrazkowe –  podzielone jest na klasyczne kategorie (przygodowe, zręcznościowe, planszowe i karciane itd.), czasami dodatkowo pogrupowane w podkategorie. Można również skorzystać z zakładki „nowe” lub popularne, a także „moje ulubione”.

Jeden z najstarszych i bardzo popularny autorski serwis, w którym gracze spotykają się ze sobą online. Można tu pogłowić się nad szachownicą, zrobić świetne interesy w Monopolu, wykazać się sprytem w Chińczyku. Miłośnicy układania słów mają szansę zmierzyć się z przeciwnikami w Literakach (polska wersja Scrabble), tęskniący za klasyką gier – zapoznać się z zawiłościami tryktraka czy go. Ci, dla których wieczór nie może być udany bez widoku pików, kierów, kar i trefli, mogą tu zasiąść do kanasty, kierek czy tysiąca. Ale Kurnik to przede wszystkim raj dla brydżystów – tu zawsze znajdzie się trójka do rozegrania dowolnej liczby partii tej elitarnej gry (preferowany jest zapis porównawczy). Można tu również zorganizować turnieje.

Nazwa serwisu jednoznacznie wskazuje, że jest on przeznaczony dla uczniów i ewentualnie studentów. Działa pod patronatem Agora SA, więc po skorzystaniu z niego można łatwo przenieść się na informacyjne serwisy "Gazety Wyborczej".

Rozrywkowa odsłona popularnego serwisu informacyjnego Onet.pl. Na uporządkowanej i elegancko oszczędnej graficznie stronie głównej (co jest dość rzadkie w takich serwisach) centralne miejsce zajmuje okno, w której wymieniają się zajawki szczególnie interesujących danego dnia gier. Obok widnieje standardowe menu podzielone na kategorie: strategiczne, farmerskie, akcji czy fantasy.

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska