Jesteś tutaj: Start Źródła kultury on-line gry Kurnik

Kurnik

Jeden z najstarszych i bardzo popularny autorski serwis, w którym gracze spotykają się ze sobą online. Można tu pogłowić się nad szachownicą, zrobić świetne interesy w Monopolu, wykazać się sprytem w Chińczyku. Miłośnicy układania słów mają szansę zmierzyć się z przeciwnikami w Literakach (polska wersja Scrabble), tęskniący za klasyką gier – zapoznać się z zawiłościami tryktraka czy go. Ci, dla których wieczór nie może być udany bez widoku pików, kierów, kar i trefli, mogą tu zasiąść do kanasty, kierek czy tysiąca. Ale Kurnik to przede wszystkim raj dla brydżystów – tu zawsze znajdzie się trójka do rozegrania dowolnej liczby partii tej elitarnej gry (preferowany jest zapis porównawczy). Można tu również zorganizować turnieje.

Przestrzeń w serwisie podzielona jest na pokoje (kieruje do nich system, ale można się także przemieszczać po niej samodzielnie), a następnie na stoły, przy których może usiąść liczba osób odpowiednia dla danej gry oraz obserwatorzy. Stołom można nadać statusy „publiczny” lub „prywatny”. Przy zastosowaniu tej drugiej opcji mogą się przy nim pojawić tylko gracze zaproszeni przez gospodarza.

Serwis jest całkowicie bezpłatny. Niezarejestrowani użytkownicy mogą się po nim poruszać, ale jeśli chce się korzystać z udogodnień typu rankingi, a przede wszystkim poznać nowych ludzi, lepiej założyć sobie konto. Trzeba tylko pamiętać, że twórca serwisu, jak i stali bywalcy, przywiązują dużą wagę do internetowej etykiety. Twórcą strony jest Marek Futrega. Serwis istnieje od 2001 roku.

Strona: www.kurnik.pl

© JAWI, Kreatywnapolska.pl, 2013

Czytany 1412 razy
Więcej w tej kategorii: Gry.pl »

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska