Jesteś tutaj: Start Źródła kultury on-line książki Otwórz Książkę

Otwórz Książkę

Cyfrowa kolekcja książek udostępnionych publicznie przez polskich naukowców. Jego twórcy chcą z pomocą nowych technologii zwiększyć dostępność publikacji naukowych. Serwis obejmuje pozycje z różnych obszarów, np.  kulturoznawstwa, socjologii, psychologii, historii sztuki, filologii. Projekt Otwórz książkę jest prowadzony przez Centrum Otwartej Nauki, działające w ramach Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego (ICM UW). Partnerem instytucjonalnym projektu jest Muzeum Historii Polski.

W skład zbioru wchodzą przede wszystkim książki niedostępne już na rynku w wersji drukowanej, posiadające wartość naukową i edukacyjną. Książki są publikowane w postaci skanów, wersji tekstowych i PDF-ów dostępnych do ściągnięcia. Autorzy tekstów udostępniają je za darmo na różnego rodzaju licencjach.

Projekt był realizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego w ramach Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego.

Strona: www.otworzksiazke.pl 

© Kreatywnapolska.pl, 2013

Czytany 1501 razy

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska

Jesteś tutaj: Start Źródła kultury on-line książki Otwórz Książkę