Jesteś tutaj: Start Źródła kultury on-line książki Biblioteka Literatury Polskiej w Internecie

Biblioteka Literatury Polskiej w Internecie

Biblioteka Literatury Polskiej w Internecie to projekt naukowo-badawczy Uniwersytetu Gdańskiego (Katedra Kulturoznawstwa, Wydział Filologiczny). Program biblioteki realizowany jest w ramach projektu UNESCO "Biblioteka wirtualna klasycznych tekstów literatury świata". Biblioteka Literatury Polskiej zawiera arcydzieła literatury polskiej, literaturę Pomorza Gdańskiego oraz materiały związane z kulturą regionu.

Nawigacja biblioteki jest dosyć trudna do opanowania ze względu na konstrukcję serwisu zbudowanego całkowicie bez użycia ramek, skryptów i apletów Java. Strona nie posiada także wewnętrznej wyszukiwarki. Zyskiem jest bardzo wysoka szybkość ładowania się poszczególnych stron.

Poszczególne materiały wyszukuje się po alfabetycznym indeksie autorów; tytułach w porządku chronologicznym czy notach biograficznych. Zawartość poszczególnych pozycji bibliotecznych prezentowana jest w postaci aktywnego tekstu (a nie skanów fotograficznych), co umożliwia ich łatwe przeszukiwanie po słowach kluczowych. 

Zbiory udostępniane są bezpłatnie. Za opracowanie projektu odpowiedzialny jest Marek Adamiec.

Strona: www.literat.ug.edu.pl

© JAWI, Kreatywnapolska.pl, 2013

Czytany 1315 razy

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska

Jesteś tutaj: Start Źródła kultury on-line książki Biblioteka Literatury Polskiej w Internecie