Jesteś tutaj: Start Źródła kultury on-line muzyka Gaude

Gaude

Gaude to pierwszy polski portal zajmujący się sprzedażą plików w wysokiej rozdzielczości. Dzięki temu serwisowi możliwe jest płatne pobieranie muzyki o wysokiej jakości dźwięku, przede wszystkim w formacie FLAC. Oczywiście, dostępne są również mp3. Użytkownik może wybierać spomiędzy siedemdziesięciu kategorii i ponad trzydziestu pięciu tysięcy albumów – dziesięć tysięcy z nich to jazz i muzyka klasyczna. Portal prowadzi na wyłączność sprzedaż niektórych płyt właśnie w jakości STUDIO MASTER, w wysokiej częstotliwości 24bit/88.2kHz. Za singiel trzeba zapłacić około trzy do dziewięciu złotych, za album nawet około osiemdziesięciu złotych. Płacić można kartą płatniczą, przelewem albo transferem bankowym. Jednymi z partnerów wydawniczych serwisu są m.in. Universal Music i Deutsche Grammophon.

Format FLAC, jaki m.in. proponuje serwis Gaude (nazwa portalu pochodzi, naturalnie, od łacińskiego czasownika „gaudere”, co oznacza „cieszyć się”) uważany jest za przełom w edycji i odtwarzaniu dźwięku. FLAC tworzy jakość określaną jako STUDIO MASTER.

Strona: www.gaude.pl

© Kreatywnapolska.pl, 2013

Czytany 1361 razy
Więcej w tej kategorii: « Empik Iplay »

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska