Jesteś tutaj: Start Źródła kultury on-line muzyka Iplay

Iplay

Ten pierwszy rodzimy legalny serwis muzyczny, oferujący w Internecie legalne, płatne pobieranie muzyki w formie cyfrowej obchodzi w 2013 roku dziesiątą rocznicę działalności. W jego bazie znajduje się ponad milion pozycji w postaci zarówno pojedynczych utworów, jak i całych albumów. Obliczono, że użytkownicy Iplay mają w ten sposób dostęp do około pięciu milionów minut muzyki. Gdyby słuchać jej non stop, zajęłoby nam to dziesięć lat!

Utwory – w cenie od 1,49 złotych za pliki w jakości 320 kb/s - zostały posegregowane według artystów i gatunków muzycznych – od popu, poprzez country aż do najskromniej reprezentowanej elektroniki. Serwis proponuje też teksty piosenek, kalendarium imprez i koncertów. Użytkownik może się zalogować, zasilać konto, wykupić abonament mp3. Mp3 można skopiować dowolną ilość razy – na komputer, odtwarzacz, telefon, pendrive, zapisać w chmurze lub nagrać płytę audioCD. Mp3 da się też pobrać na komórkę bez zakładania konta – wchodząc na stronę utworu i klikając w ikonkę sms, co aktywuje dalszą instrukcję postępowania.

Strona: www.iplay.pl

© Kreatywnapolska.pl, 2013

Czytany 1519 razy
Więcej w tej kategorii: « Gaude Mood »

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska