Jesteś tutaj: Start Źródła kultury on-line sztuka Ninateka

Ninateka

Ninateka to serwis udostępniający legalne treści z różnych dziedzin stworzony przez Narodowy Instytut Audiowizualny w Warszawie. 98 proc. materiałów można oglądać lub czytać bezpłatnie, a wszystkie materiały są całkowicie wolne od reklam. W serwisie jest ponad 3000 filmów i audycji o kulturze. W Ninatece znaleźć można filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, filmy animowane i eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne czy audycje radiowe.

W specjalnej części serwisu EDU - przeznaczonym dla uczniów i nauczycieli - spełniającej rolę multimedialnej biblioteki edukacyjnej wszystkie materiały zostały udostępnione bezpłatnie. Uzupełniają je gotowe scenariusze lekcji i ćwiczenia. Dostęp do tej części serwisu możliwy jest jedynie po rejestracji (nauczyciele po zarejestrowaniu się generują specjalne kody dla swoich uczniów).

Drugim działem specjalnym, na który warto zwrócić uwagę jest KOLEKCJA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ, której sercem jest zbiór filmów video-art, rejestracji spektakli performatywnych i dokumentów związanych z wybranym artystą, zagadnieniem lub zjawiskiem w sztuce. Przy wszystkich materiałach opublikowano obszerne opisy umożliwiające kompleksowe poznanie działań twórców, nurtów i elementów historii sztuki.

Materiały płatne dostępne są pojedynczo lub w karnetach tygodniowych lub miesięcznych.

Strona: www.ninateka.pl

© JAWI, Kreatywnapolska.pl, 2014

Czytany 1314 razy

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska