Jesteś tutaj: Start Źródła kultury on-line sztuka Otwarta Zachęta

Otwarta Zachęta

Projekt prezentujący zasoby Zachęty Narodowej Galerii Sztuki na licencjach Creative Commons, wszystkie prezentowane tu materiały mogą zostać pobrane i dalej udostępniane przez odbiorców. Na stronie Otwarta Zachęta znajdziemy fotografie i wideo dzieł z kolekcji galerii, materiały edukacyjne, dokumentacje wystaw i wernisaży, wybrane teksty z katalogów i gazet towarzyszących wystawom, filmy oraz audiodeskrypcje. Przeglądanie materiałów wspomaga system i-Art.

W dziale Audiodeskrypcje omówione zostały prace z kolekcji Zachęty oraz wszystkie pomieszczenia Galerii wraz z jego otoczeniem, co powinno być bardzo przydatne dla osób niedowidzących lub niewidomych.

W dziale Materiały edukacyjne zawarto materiały badaczy przeprowadzających kwerendy, nauczycieli poszukujących pomocy dydaktycznych, studentów i uczniów. Są tu m.in. scenariusze lekcji i filmy edukacyjne.

Witryna Otwarta Zachęta to kontynuacja rozpoczętego w 2011 roku projektu Otwarta Zachęta, który pomaga w realizacji statutowej misji instytucji – upowszechnianiu sztuki współczesnej.

Strona: www.otwartazacheta.pl

© JAWI, Kreatywnapolska.pl 2014

Czytany 1395 razy

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska

Jesteś tutaj: Start Źródła kultury on-line sztuka Otwarta Zachęta