Jesteś tutaj: Start Źródła kultury on-line sztuka Strojeludowe.net

Strojeludowe.net

Projekt "Polskie stroje ludowe w Internecie" jest realizowany od 2011 r. przez Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna im. prof. Witolda Dynowskiego. Jego celem jest zgromadzenie w jednym miejscu rzetelnej wiedzy na temat strojów ludowych, pochodzących z jak największej liczby regionów etnograficznych. Na stronie można obejrzeć ogromną liczbę strojów i materiałów, znaleźć źródła do profesjonalnych etnograficznych artykułów oraz pobrać niektóre materiały.

Zdjęcia, rysunki, obrazy i pocztówki tu udostępnione pochodzą z muzeów, archiwów, placówek kulturalnych, od kolekcjonerów prywatnych czy miłośników strojów ludowych.

Ważną częścią serwisu jest zakładka Hafty, w której udostępniono do pobrania wzory haftów i ich opisów, a w zakładce Twoje stroje znajdują się wykroje i instrukcje, dzięki którym można samodzielnie uszyć elementy strojów ludowych, scenariusz lekcji o strojach ludowych dla uczniów gimnazjów i liceów oraz tematyczne kolorowanki dla najmłodszych dzieci.

Strona: www.strojeludowe.net

© JAWI, Kreatywnapolska.pl 2014

Czytany 1391 razy

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska

Jesteś tutaj: Start Źródła kultury on-line sztuka Strojeludowe.net