Jesteś tutaj: Start Źródła kultury on-line sztuka Wirtualne Muzeum Powstania Warszawskiego

Wirtualne Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie prowadzi specjalną stronę Wirtualne Muzeum Powstania Warszawskiego, w której można obejrzeć materiały audiowizualne, fotografie i posłuchać w wersji audio opowieści uczestników zrywu narodowościowego. Na stronie obejrzeć można także cyfrowe obrazy eksponatów zgromadzonych w tej placówce.

Wirtualne Muzeum Powstania Warszawskiego umożliwia poznanie historii powstania, obejrzenia trójwymiarowego planu muzeum oraz - co niezwykle rzadkie w polskich muzeach - zapewnia dostęp do skanów oryginalnych dokumentów i prasy z okresu wojny. Zadbano także o staranne sfotografowanie Muru Pamięci znajdującego się na dziedzińcu budynku muzeum z wyrytymi nazwiskami ponad 11 tysięcy nazwisk powstańców, którzy polegli w walkach w sierpniu i wrześniu 1944 r. Dostęp do wszystkich materiałów jest bezpłatny, a stronę przygotowano w trzech wersjach językowych - po polsku, angielsku i francusku.

Strona: www.1944.wp.pl

© JAWI, Kreatywnapolska.pl 2014

Czytany 1417 razy

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska

Jesteś tutaj: Start Źródła kultury on-line sztuka Wirtualne Muzeum Powstania Warszawskiego