Jesteś tutaj: Start Źródła kultury on-line sztuka Wirtualne Muzeum Drzeworytów Ludowych

Wirtualne Muzeum Drzeworytów Ludowych

Wirtualne Muzeum Drzeworytów Ludowych to projekt Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie, który dokumentuje i udostępnia wiedzę o polskim drzeworytnictwie ludowym. Na stronie można skorzystać z bazy danych, która zapewnia dostęp do informacji o polskich drzeworytach przechowywanych w zbiorach publicznych, kościelnych i prywatnych. Oprócz danych dotyczących poszczególnych obiektów użytkownik znajdzie w niej bogaty materiał ilustracyjny oraz interaktywną mapę.

Uzupełnieniem Bazy drzeworytów jest dział Czytelnia, gdzie opublikowano obszerną bibliografię artykułów o drzeworytach (część z nich dostępna jest online) i mediateka, gdzie Muzeum zaczyna gromadzić tematyczne materiały audiowizualne. Warto zajrzeć do działu Edukacja, gdzie zaproponowano lekcje muzealne czy edukacyjne puzzle o różnym stopniu trudności. Dostęp do danych jest bezpłatny.

Strona: www.drzeworyty.pl

© JAWI, Kreatywnapolska.pl 2014

Czytany 1330 razy
Więcej w tej kategorii: « Wirtualne Muzea Podkarpacia

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenie Filmowców Polskich Polska Izba Książki Legalna Kultura Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska

Jesteś tutaj: Start Źródła kultury on-line sztuka Wirtualne Muzeum Drzeworytów Ludowych