Jak zdobyć publiczne pieniądze na prywatne projekty? Jak pozyskać środki od banków i inwestorów? Czy, mieszkając i tworząc w Polsce, możemy starać się o środki na kulturę z innych państw? Te i inne zagadnienia będą poruszane na jednodniowym Forum Kreatywności dotyczącym finansowania sektorów kultury. Wciąż można rejestrować się na nasze wydarzenie, ale ilość miejsc jest ograniczona!
Organizując to jednodniowe wydarzenie wraz z Członkami skupionym w Stowarzyszeniu, chcieliśmy stworzyć przestrzeń do pozyskiwania wiedzy i najbardziej wiarygodnych informacji oraz miejsce kreatywnych dyskusji i wymiany doświadczeń, z których mogliby czerpać szczególnie młodzi twórcy – mówi Jerzy Kornowicz, prezes Stowarzyszenia Kreatywna Polska. My, jako Stowarzyszenie, wiemy, jak ważne dla prawidłowego i efektywnego rozwoju społecznego, ekonomicznego i kulturowego państwa są działania wspierające podmioty kreatywne i że, aby tworzyć kulturę i godnie z niej żyć, trzeba mieć zaplecze finansowe. Wiemy też, że twórcy i przedsiębiorcy z sektorów kreatywnych na co dzień borykają się z wieloma bardzo podobnymi problemami. Jednym z nich jest utrudniony dostęp do podstawowych źródeł finansowania. Dlatego tematem pierwszego Forum Kreatywności Stowarzyszenia Kreatywna Polska jest „Finansowanie sektorów kultury i kreatywnych w Polsce. Szanse i zagrożenia”. W trakcie jednodniowego, bezpłatnego spotkania uczestników z sektora rynków audiowizualnych, muzycznych, prasy i książki i innych, dzięki znakomitym gościom, których zaprosiliśmy do naszych paneli przedstawimy możliwości i rozwiązania problemów dla każdego sektora kreatywnego – podkreśla Jerzy Kornowicz
Zapraszamy do obserwowania profilu Forum Kreatywności na Instagramie!
https://www.instagram.com/p/CyT4Po5xUjk/
Forum Kreatywności to kolejna inicjatywa i projekt Stowarzyszenia Kreatywna Polska. Wydarzenie odbędzie się 24 października w godzinach 10:30 – 16:30 i będzie składało się z pięciu paneli z udziałem gości związanych z tematyką forum. Wśród nich są, między innymi, Małgorzata Kiełkiewicz (Dyrektorka Creative Europe Desk Polska), Błażej Moder (Dyrektor „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi), mec. Wiktor Czeszejko – Sochacki (ekspert od tematyki finansowania społecznościowego), Jan Królikowski (muzyk, kompozytor, beneficjent).
źródło: SKP. fot. Ludmiła Mitręga (SKP)