Organizatorzy 14. edycji, mając na uwadze sytuację epidemiologiczną, a także bezpieczeństwo widzów, zdecydowali się na tzw. formę hybrydową wydarzenia. Impreza odbędzie się w zaplanowanym terminie – od 1 do 9 sierpnia
Filmy fabularne i dokumentalne oraz Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych będą dostępne wirtualnie. Stworzone zostanie do tego e-kino, składające się z dwóch sal. Z kolei dzięki mobilnemu studiu festiwalowemu możliwe będzie organizowanie spotkań z twórcami z Polski w różnych przestrzeniach: na Rynku, nad Wisłą, w galeriach czy na kazimierskim Zamku. Łączenia z twórcami zagranicznymi odbywać się będą online.
Formuła programu artystycznego pozostaje bez zmian. Znajdzie się w nim m.in. sekcja „Świat pod namiotem”, czyli prezentacja najnowszych, premierowych produkcji. W cyklu „Muzyka moja miłość” – zobaczymy obrazy pokazujące muzyków i różne muzyczne style, a odkryciem będzie tu twórczość nieznanego w Polsce, włoskiego reżysera Elio Petri. Z kolei Gabriela Muskała będzie bohaterką cyklu „I Bóg stworzył …aktorkę”. Nie zabraknie również dokumentów związanych z ekologią. Ten cykl realizowany jest we współpracy z Komisją Europejską.
Nowe sekcje
Obok tradycyjnych spotkań z artystami, zaplanowano nowe sekcje. Są to m.in. „Lekcje malarstwa i rysunku”, „Kuchnia festiwalowa”, „Trochę ruchu”, „Krytycznym okiem”.
Wszystkie wydarzenia będą transmitowane na stronie internetowej: www.dwabrzegi.pl oraz na Facebooku. Dostęp do strefy kinowej będzie możliwy po rejestracji i zakupie biletu (na seanse biletowane), a spotkania i pozostałe strefy aktywności będą bezpłatne.
Źródło: informacja prasowa