Zbliża się współKongres Kultury

Czym jest współKongres Kultury: współKongres Kultury powstał z inicjatywy strony społecznej i jest przeznaczony dla wszystkich środowisk dla których ważna jest kultura. Kongres jest okazją (i szansą) na rozmowę o przyszłosci kluczowych obszarów dla rozwoju polskiej kultury.

Organizatorem wydarzenia jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy ze środowiskiem kultury. Partnerami są m.st. Warszawa, dzięki któremu wszystkie debaty odbędą się w samym sercu stolicy oraz Narodowe Centrum Kultury, które odpowiada za produkcję wydarzenia.

Kiedy i gdzie organizowany jest współKongres Kultury:  7-9 listopada – Warszawa

Kalendarium działań związanych z współKongresem Kultury: 

    • 27 września – 8 października – trwa głosowanie na tematy debat
    • 15 października – podany zostanie pełny program wydarzenia
    • 15 października – 6 listopada – możliwość rejestracji na wydarzenie
    • 7-9 listopada  – współKongres Kultury

Rejestracja na współKongres Kultury na czas głosowania, zgodnie z regulaminem, zostaje wstrzymana i uruchomiona ponownie po jego zamknięciu.

Jak mówi o współKongresie Ministra Kultury Hanna Wróblewska: Mam nadzieję, że razem stworzymy różnorodny współKongres Kultury, zapewniający szerokie porozumienie grup i środowisk w kwestii przyszłości kultury w Polsce, a samo wydarzenie będzie ważną platformą wymiany doświadczeń.

Zachęcamy  do aktywnego wyboru debat na wspolKongres Kultury, przede wszystkim tych związanych z Festiwalami i Ustrojem kultury. Głosowanie potrwa do 8 października. Każda z osób zarejestrowanych na wydarzenie może oddać swój głos na 5 spośród 199 opublikowanych poniżej tematów.

Pełny program współKongresu zostanie przedstawiony 15 października.

Głosowanie odbywa się w dedykowanej aplikacji. Każda zarejestrowana osoba otrzyma link do głosowania na podany w rejestracji adres email. 

W ramach otwartego naboru zgłoszonych zostało 248 tematów, z których 199 spełniło kryteria formalne. 49 propozycji nie znalazło się na liście, ponieważ nie spełniły warunków formalnych lub zostały wycofane przez samych pomysłodawców. Dwa tematy, z uwagi na polityczny i odbiegający od pozostałych ze zgłoszonych tematów charakter, nie uzyskały zgody Ministry Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jak głosować?

Ze względu na bardzo dużą liczbę zgłoszonych tematów, zostały one podzielone na 12 kategorii. W każdej z nich znajduje się od kilku do kilkudziesięciu propozycji tematów. Łącznie można oddać pięć głosów niezależnie od kategorii.

Kategorie:

      1. animacja, edukacja artystyczna i kulturalna – 16 propozycji
      2. dziedzictwa – 25 propozycji
      3. finansowanie kultury – 10 propozycji
      4. innowacje – 10 propozycji
      5. kultura lokalna i regionalna – 14 propozycji
      6. kultura polska za granicą – 5 propozycji
      7. polityki, strategie, programy, zarządzanie – 43 propozycje
      8. praca w kulturze – 13 propozycji
      9. przemysły kreatywne, festiwale i media – 9 propozycji
      10. uczestnictwo i dostępność – 9 propozycji
      11. więzi, wspólnoty, samorozwój – 16 propozycji
      12. wyzwania, idee – 29 propozycji

 

Zachęcamy  do aktywnego wyboru debat na wspolKongres Kultury, przede wszystkim tych związanych z Festiwalami i Ustrojem kultury.

 

źródło: https://nck.pl/projekty-kulturalne/kongres-kultury-

Nasi partnerzy


Top